LG – ekran 6-cali QHD

LG wdraża masową produkcję 6″ ekranu QHD

LG Display, czyli dział LG odpowiedzialny za projektowanie i produkcję wyświetlaczy, poinformował, że podczas targów SID w San Diego, zaprezentuje 6″, phabletową matrycę o rozdzielczości QHD.

LG - ekran 6-cali QHD

LG Display już teraz wdraża masową produkcję nowego wyświetlacza, który jeszcze w tym roku będzie gotowy do komercyjnego zastosowania, zarówno w produktach LG, jak i partnerów tej firmy.

6″ ekran QHD posiada zagęszczenie pikseli, które wynosi 491 ppi. Co zrozumiałe jest ono niższe, niż zagęszczenie pikseli w 5.5″matrycy QHD smartfona LG G3, gdzie wynosi ono aż 534 ppi. Mimo wszystko 491 ppi to wynik lepszy niż każdego, dostępnego w tej chwili na rynku wyświetlacza Full HD.

LG Display poinformowało także, że pracuje nad zmniejszeniem wymiarów poszczególnych pikseli na matrycy, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości możliwe będzie wyprodukowanie ekranów z zagęszczeniem pikseli rzędu 600 lub nawet 700 ppi.

Nie trzeba być geniuszem, żeby się domyślić, iż omawiana w tym artykule 6″ matryca QHD, znajdzie się najprawdopodobniej w kolejnym phablecie LG, modelu G Pro 3. Możemy już więc śmiało przypuszczać, że to urządzenie będzie miało ekran o przekątnej właśnie 6″. Niestety na temat LG G Pro 3 nie ma w tej chwili absolutnie żadnych, nawet najmniejszych przecieków. LG na ostatniej konferencji prasowej potwierdziło jedynie, że w drugiej połowie roku zaprezentuje modele Vu 4 oraz G Flex 2. Na temat G Pro 3 nie było jednak mowy.


  • wiek

    tylko po co? FHD jest wg. mnie wystarczające gdzie i tak NIE WIDAĆ PIKSELI. Zajęli by się np. szybkim ładowaniem baterii np. w 10 min, a nie ich powiększaniem, tego na potrzeba

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Zgadzam się, ten temat przewija się już od bardzo długiego czasu – wszystko idzie do przodu, ale baterie oprócz tego, że mogą mieć teraz nieregularne kształty, to w gruncie rzeczy się nie zmieniły.