Lg – logo

LG: wyniki finansowe w Q1 2014, jest dobrze

Koreański producent m.in. smartfonów i tabletów, firma LG, opublikowała dzisiaj swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2014 roku. Dane LG przedstawiają się naprawdę dobrze.

Lg - logo

Firma w Q1 2014 dostarczyła aż 12.3 miliona smartfonów, co w porównaniu do takiego samego okresu w poprzednim roku, jest aż 19% wzrostem. Mobilny oddział firmy może się również poszczycić solidnym przychodem, który wyniósł 3.19 miliarda $ – licząc rok do roku większym o 6%.

Spośród 12.3 miliona smartfonów, aż 5 milionów posiadało moduł LTE, co jak do tej pory jest najlepszym wynikiem kwartalnym dla LG.

Z raportu wynika także, że LG „nie potrafi trzymać języka za zębami”, bo za jego pośrednictwem firma potwierdziła, że w drugim kwartale tego roku planuje debiut LG G3 oraz jeszcze większej ilości smartfonów z serii L III.

Całościowo wyniki finansowe LG wyglądają naprawdę dobrze. W Q1 2014 ten koreański producent osiągnął zysk w wysokości 86.62 miliona $, co rok do roku daje wzrost aż o 319%. Jeśli chodzi o skonsolidowany przychód za pierwszy kwartał tego roku, wyniósł on 13.35 miliarda $, co w porównaniu do Q1 2013 jest wzrostem o 1.2%.

Nie wiem jak was, ale mnie cieszy, że LG w końcu wychodzi na prostą i zaczyna sprzedawać swoje mobilne sprzęty. Zawsze uważałem tego producenta za bardzo niedowartościowanego przez konsumentów. Mam nadzieję, że już wkrótce rynek oprócz Samsunga i Apple, coraz silniej zacznie zauważać także innych producentów, jak LG. Nie ukrywam, że debiut LG G3 może w tej kwestii mieć wielkie znaczenie.