Lg – logo

LG wypuści telefon z własnym czterordzeniowym układem L9

LG postanowiło pójść drogą Samsunga – i wyprodukować swój własny czterordzeniowy chip, w oparciu o który powstaną nowe smartfony.

Lg - logo

Oprócz Samsunga (układ Exynos) i Huawei (który ma ciągłe problemy z produkcją swoich chipów K3V2), reszta producentów smartfonów opiera się o gotowe rozwiązania firm Qualcomm lub nVidia. LG chce jednak dołączyć do Samsunga oraz Huawei i też wyprodukować swój własny SoC (System-on-Chip).

Według informacji, chip ma nosić nazwę L9 i zadebiutować w smartfonie, który pojawi się we wrześniu tego roku. Według LG układ będzie bazował na czterordzeniowym procesorze firmy ARM. Koreański producent nie zdradził niestety, w jakim procesie technologicznym na być produkowany chip. Jeśli jednak mamy się domyślać – nazwa L9 sugeruje raczej procesor ARM Cortex-A9 a nie nowszy i znacznie wydajniejszy ARM Cortex-A15.

Raport zdradza także, że smartfon z L9 będzie wyposażony w ekran True HD (taki jak w Optimus 4X HD) oraz kamerę większą niż 10MP. Miejmy nadzieję, że LG uniknie problemów produkcyjnych, z którymi ciągle boryka się Huawei – przesuwając premierę swojego czterordzeniowego smartfona w nieskończoność.

Źródło: PhoneArena