Lg – logo

LG wyszło na plus w czwartym kwartale 2012

LG podało swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2012, jak i za cały zeszły rok. Okazuje się, że w ostatnim kwartale 2012 roku firmie udało się wyjść ponad kreskę.

Lg - logo

Mobilny oddział koreańskiego producenta w czwartym kwartale 2012 osiągnął 2.58 miliarda $ dochodu (wzrost o 14.9% w porównaniu z poprzednim kwartałem, a o 1.3% w odniesieniu do analogicznego okresu roku 2011). Firma dostarczyła ponad 15 milionów urządzeń mobilnych, z czego ponad połowa to smartfony. Poziom dostaw smartfonów w Q4 2012 (w porównaniu z Q3 2012) wzrósł o 23%.

Całe LG w 2012 roku „wyciągnęło na czysto” 80.75 miliona $, co i tak trzeba uznać za ogromny sukces. Pewnie niewielu z Was wie, ale LG musiało w zeszłym roku zapłacić ogromną karę Komisji Europejskiej, w wysokości 295 milionów euro. Kara została narzucona za to, że LG (wraz z innymi firmami) prowadziło w latach 1996-2006 nieuczciwe praktyki rynkowe, w postaci zmowy cenowej (dotyczącej podzespołów do telewizorów i monitorów CRT). Tak ogromna grzywna oczywiście diametralnie zmieniła wyniki finansowe firmy.

LG - wyniki finansowe za Q4 2012

Jak się pewnie domyślacie, czwarty kwartał każdego roku jest dla producentów zawsze najbardziej obfity. To właśnie wtedy konsumenci, ze względu na święta – kupują całą masę nowych produktów. Prawdziwy sprawdzian „wydolności” rozpoczął się z początkiem tego roku. W okresie poświątecznym ludzie kupują zdecydowanie mniej, ciekawe więc, jak LG wypadnie w Q1 2013.

Źródło: LG


 • Nazir

  LG wyszło na plus finansowo jak na plecach reklamy i problemów kupienia LG Nexus4 sprzedawali wciskali zdesperowanym naiwniakom swój model inny G drożej niż Nexus którego nie można było kupić.

  • http://smartfan.pl Pest

   Podstawowy problem LG to strasznie powolne i niejasne aktualizacje systemowe. Jeśli to poprawią, sporo zyskają.

   • Nazir

    Nie potrafią sprzedawać i dostarczyć jednego Nexus4 a zrobią aktualizację tego co sprzedawali ? raczej nigdy jak inni olewają kupujących aż uciekną na kilka lat i kupią Lumia z WP8