LG Display – Quad HD

LG zademonstrowało 5.5” ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 “Quad HD”

Jeśli myślicie, że smartfonowe ekrany o rozdzielczości Full HD to już maksimum, jakie można zamontować w tak małym urządzeniu – to dzisiejsza informacja pewnie trochę Was zdziwi. LG zaprezentowało 5.5” wyświetlacz “Quad HD”, którego rozdzielczość wynosi aż 2560 x 1440 pikseli.

LG Display - Quad HD

Dlaczego Koreańczycy nazwali swój ekran “Quad HD”? Z prostego względu – jego rozdzielczość jest czterokrotnie większa, niż wyświetlacza HD. Tak duża rozdzielczość przy zaledwie 5.5” przekątnej powoduje, że zagęszczenie pikseli z jakim mamy tu do czynienia wynosi aż 538ppi. Niczego sobie jest także jasność, która osiąga wartość 430 nitów.

„LG Display, które jest pionierem na rynku wyświetlaczy mobilnych wysokiej rozdzielczości i które w 2012 roku wprowadziło na rynek pierwszy na świecie smartfonowy panel Full HD, ponownie otwiera nowe możliwości, a to dzięki udanemu zastosowaniu technologii QHD. Z tym przełomowym wydarzeniem LG Display będzie nadal podnosić nowe standardy dla mobilnych wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i pozostanie w tej kwestii liderem.” – Dr. Byeong-koo Kim, Vice President, LG Display IT & Mobile Development Group

Warto dodać, że LG Quad HD jest w tej chwili najcieńszym, zaprezentowanym do tej pory panelem. Jego grubość to zaledwie 1.21mm a ramka okalająca ma tylko 1.2mm. Ekran jest o 12% cieńszy, niż pokazany w zeszłym miesiącu 5.2” wyświetlacz FHD.

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych smartfonów wyposażonych w LG Quad HD? Myślę, że pierwsze takie urządzenia pojawią się nie wcześniej niż w przyszłym roku – prawdopodobnie dopiero w jego drugiej połowie.

Źródło: LGD