LG-Optimus-LTE2-0

LG zaprezentowało Optimus LTE2 z 2GB RAM

LG idąc w ślady Samsunga – również zaprezentowało swój nowy, flagowy smartfon – model Optimus LTE2.

LG Optimus LTE2

Optimus LTE2 może nie tylko dorównać Samsungowi Galaxy S III, lecz pod pewnymi względami nawet go przewyższyć. Jak przystało na flagowy model – LTE2 posiada obudowę wykonaną z połączenia szkła i metalu. Wyświetlacz urządzenia to TrueHD IPS o rozdzielczości HD, określenie „True” oznacza, że zastosowano tu prawdziwą matrycę RGB (w przeciwieństwie do RGBG Galaxy S III). LG niestety nie podało, jaką wielkość ma ekran w Optimus LTE2 – jednak można przypuszczać, iż wynosi ona 4.5-cala.

Główna cecha, na którą zwraca uwagę LG to 2GB wbudowanej pamięci RAM. Jest to zdecydowanie największa ilość RAMu, jaką zastosowano dotychczas w urządzeniu z Androidem. Nie muszę chyba wspominać, że Galaxy S III posiada „zaledwie” 1GB RAM. LG niestety nie podało, jaki chipset zastosowano w LTE2, wielu ekspertów przypuszcza jednak, iż jest to Qualcomm Snapdragon S4.

Do urządzenia będzie można oczywiście dokupić całą gamę akcesoriów, wśród których znajduje się m.in. bezprzewodowa ładowarka indukcyjna.

LG Optimus LTE2

Tak mocarny smartfon jest zasilany baterią o pojemności 2,150mAh i działa oczywiście pod kontrolą Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Optimus LTE2 trafi do sprzedaży w Korei Południowej już w połowie maja. Nie wiadomo niestety, czy LG wypuści urządzenie również dla reszty świata. Byłoby ogromnym marnotrawstwem, gdyby LG zaniechało światowej premiery tego potencjalnego konkurenta dla Samsunga Galaxy S III.

Źródło: GSMArena, LG