LG – ekran QHD

5.5″ matryca QHD firmy LG dostała certyfikat NEMKO

LG Display po raz kolejny zaprezentowało dzisiaj swój 5.5″ ekran, którego rozdzielczość wynosi aż 1440 x 2560 pikseli (QHD). Producent pochwalił się także, że nowa matryca uzyskała certyfikat NEMKO. Nie da się ukryć, że to najprawdopodobniej właśnie ten wyświetlacz trafi do nowego flagowca giganta, LG G3.

LG - ekran QHD

Matryca przy tak dużej przekątnej, osiąga zagęszczenie pikseli wielkości 538 ppi. Ekran uzyskał właśnie certyfikat norweskiej organizacji NAMKO. Wyświetlacz już wkrótce powinien trafić do masowej produkcji i będzie wyposażony w bardzo cienkie, zaledwie 1.5 mm ramki, czyli o 0.05 mm węższe, niż ma ekran montowany w LG G2.

LG - ekran QHD i kobiety

Podczas produkcji ekranu z tak dużą rozdzielczością, pojawiają się spore problemy z jego jasnością, bo ciężko jest doświetlić aż tak dużą ilość pikseli. Stworzenie matrycy, która będzie dysponować taką samą jasnością, co ekrany Full HD – jest nie lada wyczynem, którym LG z pewnością może się chwalić. Oczywiście zwiększenie ilości pikseli sprawia, że obraz będzie jeszcze bardziej ostry i kontrastowy.

Ten produkt spełnia kluczowe cechy wyświetlacza przeznaczonego dla smartfona, który cechuje się wysoką rozdzielczością oraz smukłym designem. Wierzę, że teraz konsumenci odczują żywszy obraz, który będzie zbliżony do tego, znanego nam z realnego życia. LG Display będzie nadal utrzymywać pozycję technologicznego lidera na rynku smartfonów z ekranami o super rozdzielczości, powyżej 500 ppi, które pojawią się w tym roku. – Byung-koo Kim, wiceszef, LG Display IT/Mobile Development Group

Osobiście mam tylko nadzieję, że LG wyrobi się z masową produkcją tego ekranu do sklepowej premiery LG G3 (oficjalna prezentacja G3 została zaplanowana na 27 maja). Mam też pewne wątpliwości odnoście żywotności baterii w nowym flagowcu LG, która ma przecież mieć taką samą pojemność, co w LG G2. Ciekawe, jak koreański producent rozwiąże problem zwiększonej prądożerności nowej matrycy QHD.


  • Łukasz

    Noob ten wyświetlacz został po raz pierwszy zaprezentowany w okresie wakacyjnym zeszłego roku przez LG jako prototyp a dopiero teraz trafia do produkcji masowej. (można znależć nawet artykuły z tamtego okresu).

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Dzięki za szybkie zwrócenie uwagi, moje nieogarnięcie czasami niestety uwidacznia się w tekstach. Tekst poprawiony, jeszcze raz dziękuję za czujność :)