Samsung YOUM – smartfon referencyjny

LG zaprezentuje pierwsze urządzenia z giętkimi ekranami przed Samsungiem?

Chociaż Samsungowi nie można odmówić miana innowacyjnej firmy, to jego koreański konkurent, LG, również tworzy bardzo nowatorskie produkty. Okazuje się, że to właśnie LG może jeszcze w tym roku, na długo przed Samsungiem – pokazać pierwsze tablety i smartfony z elastycznymi wyświetlaczami.

Samsung YOUM - smartfon referencyjny

Prototypowy smartfon z ekranem YOUM.

LG w dziedzinie wyświetlaczy radzi sobie bardzo dobrze. To właśnie ta firma szczyci się mianem pierwszej, która pokazała telewizory z ekranami OLED i 4K. Według gazety Korea Times, LG rozszerza swoje portfolio o giętkie ekrany, które zostaną użyte w smartfonach i tabletach kolejnej generacji. Według informacji, LG pod koniec roku rozpocznie masową produkcję i dostarczy pierwsze partie elastycznych wyświetlaczy.

Oczywiście nie wiadomo, czy LG ma zamiar pokazać urządzenia na wzór tych, które zademonstrował Samsung na tegorocznych targach CES (z ekranami YOUM). Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać pierwszych słuchawek tego typu, bo prototypy Samsunga (które możecie zobaczyć na poniższym filmie), prezentowały się bardzo zachęcająco, a co najważniejsze, funkcjonalnie.

Dobrym kandydatem na smartfon LG, który dostanie giętki ekran, będzie Optimus G2. Urządzenie ma zostać zaprezentowane pod koniec roku, a jak dobrze wiemy, LG lubi zaskakiwać swoją innowacyjnością (chociaż jej późniejsza sprzedaż nie wychodzi gigantowi tak dobrze, jak np. Samsungowi).

Źródło: KT