Acer Liquid E3 – front

Liquid E3 i Liquid Z4 – dwa nowe smartfony Acera

Acer zaprezentował swoje dwa nowe, oparte o system Android smartfony – modele Liquid E3 i Z4. Jaką specyfikację mają te słuchawki, ile będą kosztować i czy trafią do Europy?

Acer Liquid E3 - front

Acer Liquid E3

Pierwsze z urządzeń, Acer Liquid E3, posiada 4.7″ wyświetlacz 720p IPS, czterordzeniowy 1.2 GHz procesor oraz 1 GB RAM. Niestety producent nie podaje nic na temat architektury chipsetu, zakładam jednak, że niczego lepszego niż Cortex-A7 tu nie znajdziemy.

Reszta specyfikacji obejmuje 4 GB pamięci na dane, Wi-Fi oraz GPS. Z tyłu obudowy jest też przycisk, który nosi dumną nazwę Acer RAPID. Dzięki niemu w prosty i szybki sposób możemy odbierać połączenia, odpalać kamerę albo odblokować telefon.

Acer Liquid E3 - tył

Liquid E3 jest też bardzo ciekawy pod względem kamery. Acer zamontował tu 13 MP sensor z fleszem LED. Producent obiecuje nam „ultra-szybki” fokus. Z przodu znalazło się miejsce na 2 MP kamerkę, która również posiada flesz LED.

E3 działa w oparciu o Andorid 4.2.2 Jelly Bean, jednak Acer obiecuje, że zaktualizuje OS do wersji 4.4 KitKat. Sprzęt powinien pojawić się w Europie już w kwietniu w cenie 199€, czyli ok. 830 zł.

Drugie z urządzeń, Acer Liquid Z4 to smartfon typowo budżetowy. Na pokładzie jest 4″ ekran TFT (prawdopodobnie WVGA), dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.3 GHz (zapewne z architekturą Cortex-A5 lub Cortex-A7). Oprócz tego zamontowano tu 5 MP kamerę z fleszem LED oraz 4 GB pamięci, z możliwością jej rozszerzenia kartą microSD.

Acer Liquid Z4 - front

Acer Liquid Z4

Liquid Z4 tak samo jak E3, działa w oparciu o Andka 4.2.2 Jelly Bean. Tym jednak razem Acer nic nie wspomniał na temat jego ewentualnej aktualizacji do KitKat.

Producent co prawda nic o tym nie mówi, jednak jeśli przyjrzymy się tylnej części obudowy urządzenia to zobaczymy, że podobnie jak w E3, jest tam przycisk Acer RAPID.

Acer Liquid Z4 - tył

Liquid Z4 pojawi się w europejskich sklepach także w kwietniu, jednak jego cena wyniesie zaledwie 99€, czyli ok. 415 zł. do wyboru będzie wersja w kolorze białym oraz czarnym.

Obydwa urządzenia zostaną dokładniej pokazane podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.