Live Wallpapers (animowane tapety) dla Android – przegląd (18 styczeń 2011)

Nie każdy używa animowanych tapet na swoim smartfonie, wyglądają one przepięknie, jednak pochłaniają dość sporo zasobów urządzenia – a w dodatku można je uruchamiać dopiero od wersji Androida 2.1. Mimo, że tzw. żywe tapety mogą negatywnie wpływać na żywotność baterii – postaram się wybrać kilka, według mnie najładniejszych i wartych opisania.

Solar Wind Live Wallpaper

Solar Wind

Jedna z piękniejszych tapet, z jakimi miałem do czynienia. Całość zajmuje jedynie 64kb, jednak efekty, jakie serwuje nam Solar Wind są zdumiewające. Animowana tapeta opiera się o zaawansowane graficzne biblioteki OpenGL – które wyświetlają na ekranie szereg kolorowych smug i punkcików, a dzięki efektowi rozmycia – uzyskujemy niepowtarzalne uczucie głębi. Efekty możemy dowolnie modyfikować, począwszy od prędkości i ilości smug, a skończywszy na sile rozmycia. Dostępne są też gotowe ustawienia, które od razu pozwalają nam się cieszyć z pięknej tapety. Aplikacja jest w 100% darmowa, nie wyświetla też żadnych reklam. Poniżej przedstawiam wideo pokazujące działanie tapety oraz link do niej.

 

 

Solar Wind Live Wallpaper for Android on AppBrain
Aquarium

Nie trudno się domyśleć, że ta tapeta to żywe akwarium, w którym pływają rybki. Gdy w pustym miejscu na pulpicie pukniemy dwa razy – wtedy karmimy nasze ryby i podpływają one do góry ekranu po wrzucony pokarm.  Tapeta wygląda bajecznie, niestety dość mocno obciąża nasz system – a przez to i baterię. Istnieją dwie wersje tej tapety – płatna i darmowa. Wersja darmowa nie pozwala na zmiany ustawień, natomiast wersja płatna jest w pełni modyfikowalna (można w niej ustawić wiele parametrów, takich, jak różne rośliny, ilość i rodzaje ryb itp.).

 

Wersja darmowa:

Aquarium Live Wallpaper for Android on AppBrainWersja płatna:

Aquarium Donation L. Wallpaper for Android on AppBrain

City at Night

City at Night – czyli miasto nocą, to kolejna, warta uwagi animowana tapeta na pulpit naszego Androida. W przeciwieństwie do poprzednich – nie jest aż tak zasobożerna, bo i nie „porusza” się tak dynamicznie. Dzięki tej tapecie możemy obserwować żywe miasto, gdzie po ulicach w oddali jeżdżą samochody, czasami przeleci samolot, a po niebie poruszają się chmury. Wszystko wygląda naprawdę dobrze, gra świateł jest naprawdę imponująca. Tapeta nie jest niestety darmowa, kosztuje 0,99$ – czyli niecałe 4zł, co chyba nie jest kosmiczną sumą.

 

City at Night Live Wallpaper for Android on AppBrain