LG Nexus 5 – nieoficjalny render

Log z Nexusa 5 zdradza większość jego specyfikacji

LG Nexus 5 to w tej chwili „najgorętszy”, niezaprezentowany jeszcze smartfon. Nie ma się więc co dziwić, że z dnia na dzień pojawia się na jego temat coraz większa ilość nieoficjalnych informacji. Tym razem mam dla Was fragment logu, dzięki któremu możecie się dowiedzieć, jaka specyfikacja drzemie w Nexusie 5.

LG Nexus 5 - nieoficjalny render

Log pierwotnie liczył ok. 133 tysięcy linijek tekstu. Trud analizy tak dużego dokumentu wzięli na siebie redaktorzy portalu AndroidWorld.it, jednak cała ich praca nie poszła na marne, bo dzięki niej możemy się dowiedzieć naprawdę ciekawych rzeczy.

Jak więc wygląda specyfikacja Nexusa 5 (znanego tez jako LG D820 Hammerhead)? Spora jej część nie jest już dla nas zbyt wielką niespodzianką, bo dzięki amerykańskiemu urządowi FCC znamy trochę parametrów urządzenia. Według najświeższych informacji w Nexusie 5 znajdziemy 5″ ekran (tak naprawdę 4.97″) 1080p o zagęszczeniu pikseli 442ppi, chipset Snapdragon 800 z 2GB RAM’u oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Jako system ma w nim służyć Key Lime Pie (znany teraz jako Android 4.4 KitKat) w wersji buildu KRS74H.

Niestety jest też coś, co pewnie wiele osób bardzo zmartwi. Jeśli wierzyć danym zawartym w logu to… Nexus 5 będzie wyposażony nie w 13MP kamerę, a zaledwie w 8MP. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest całkiem logiczne, bo Nexus 4, który był zbudowany na bazie Optimusa G – też miał mniejszą niż on kamerę. Jeśli chodzi o kamerkę do wideorozmów, to ma ona mieć 1.2MP. Oczywiście w tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby określić czy Nexus 5 będzie wyposażony w optyczną stabilizację obrazu – wiele jednak wskazuje na to, że OIS będzie dostępny.

Reszta parametrów Nexusa 5 obejmuje dwuzakresowe Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC oraz GPS. Co do sensorów, ma się tu znaleźć akcelerometr, magnetometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy i oświetlenia oraz barometr. Z danych FCC wiemy, że bateria zamontowana w Nexusie 5 ma pojemność 2300 mAh.

Kiedy LG Nexus 5 będzie mieć swoją premierę? Według plotek prezentacja ma nastąpić już 14 października. Smartfon na półkach sklepowych pojawi się 31 października.

Źródło: GSMArena


 • Krzych

  Myślę się nad zakupem nexusa4. I się zastanawiam czy warto czekać na premierę ‚piątki’ czy już brać.

  • http://smartfan.pl Noob

   Raczej poczekaj na premierę 5, wtedy ceny 4 też powinny trochę pospadać bo mniej osób będzie chciało kupić ten smartfon. Poza tym Nexus 5 może być naprawdę ciekawą i godną uwagi propozycją.

 • wiek

  dlaczego nie dali 32gb, przeciez pamiec jest tania!!!! nierozumiem tego

  • http://smartfan.pl Noob

   Miejmy nadzieję, że wersja z 32GB też się pojawi :)