LoJack – logo

LoJack: aplikacja pomagająca odzyskać skardzone urządzenia, wkrótce trafi na Galaxy S4

Już wkrótce Samsung zacznie wzbogacać firmware swoich urządzeń o nowy, preinstalowany program, który pomoże nam w przypadku kradzieży smartfonu / tabletu. Pierwszym szczęśliwcem, który otrzyma program LoJack, będzie aktualny flagowiec Koreańczyków – Galaxy S4.

LoJack - logo

LoJack to tak naprawdę cały kompleks systemów i oprogramowania, pomagający chronić w przypadku kradzieży m.in. samochody i laptopy. Oprogramowanie dla ochrony laptopów, a wkrótce także i androidowych smartfonów i tabletów, tworzy firma Absolute Software. Samsung już podpisał stosowną umowę z Absolute Software, więc jego przyszłe urządzenia będą chronione przez program LoJack.

LoJack w gąszczu innych, antykradzieżowych aplikacji, nie jest tak naprawdę niczym nadzwyczajnym. Aplikacja pozwala m.in. na zdalne zablokowanie skradzionego / zgubionego urządzenia i wykasowanie z niego prywatnych danych. Każdy użytkownik, który będzie musiał skorzystać z LoJack, dostanie także wsparcie zespołu Absolute Theft Recovery Team, który pomoże zlokalizować i zwrócić smartfon lub tablet do prawowitego właściciela. Co ciekawe, jeśli ukradzionego urządzenia nie da się zlokalizować i odzyskać, Absolute Software zapłaci nam za urządzenie zastępcze. Nie wiem niestety, jak aplikacja i wsparcie będzie działać np. w Polsce. Jakoś trudno mi uwierzyć, że firma będzie w równym stopniu pomagać okradzionym użytkownikom na całym świecie.

LoJack dla Galaxy S4, to kolejny krok w programie Samsung Knox, w ramach którego koreański gigant chce zwiększyć bezpieczeństwo swoich urządzeń, przeznaczonych dla korporacji i instytucji rządowych.

Oczywiście aplikacja od Absolute Software nie będzie dostępna wyłącznie dla Samsunga. Program jeszcze tego lata trafi na androidowy market z aplikacjami, Google Play. Za 30$ będzie można wykupić roczną, antykradzieżową ochronę swojego „skarbu”. Niestety nie wiadomo, czy inni producenci także planują wdrożenie LoJack do swoich produktów.

Źródło: Electronista