Samsung exynos 4 quad

Luki bezpieczeństwa znalezione w samsungowych chipsetach Exynos 4210 oraz Exynos 4412

Złe wieści dla osób, które posiadają takie smartfony, jak Samsung Galaxy S III lub Galaxy Note II. W chipie, o który oparte są Wasze słuchawki – znaleziono groźne luki bezpieczeństwa.

Samsung exynos 4 quad

Według informacji, urządzenia wyposażone w chipsety Exynos 4210 lub 4412 – mogą być sterowane poprzez androidowe aplikacje. Użytkownicy forum XDA-Developers twierdzą, że może to stwarzać możliwości do wyczyszczenia pamięci smartfona i jego trwałego uszkodzenia.

Jeden z bywalców XDA o ksywce Chainfire, stworzył program, który wykorzystując lukę – rootuje urządzenie jednym kliknięciem. Samsung już został podobno powiadomiony o błędzie, możemy się więc spodziewać, że stosowna łatka wyjdzie lada dzień.

Jakie konkretnie smartfony i tablety są podatne na włamanie? Są to: Samsung Galaxy S II (GT-I9100), Samsung Galaxy S III (GT-I9300), Samsung Galaxy S III LTE (GT-I9305), Samsung GALAXY Note (GT-N7000), Samsung GALAXY Note II (GT-N7100), Samsung GALAXY Note II Verizon-Locked Bootloader (SCH-I605), Samsung GALAXY Note 10.1 (GT-N8000) oraz Samsung Galaxy Note 10.1 (GT-N8010).

Aktualizacja: Samsung już potwierdził istnienie luki i obiecuje, że wypuści odpowiednią łatkę tak szybko, jak to będzie możliwe.

Źródło: AndroidAuthority


  • Bohdan

    Ja tę informację ignoruję. Ponad 20 milionów użytkowników i nie było ani jednego przypadku wykorzystania tej rzekomej luki.
    Ale zwróciłem uwagę na proporcje w informacjach, O przypadku wykrycia podobnej luki o OS iPhone, wyczytałem tylko raz, Zaprzyjaźnione z Apple serwisy, uruchomiły natychmiast kampanię propagandową dotyczącą zagrożenia w Samsungach.
    Tak Apple, chce zapewne wyrównać różnice technologiczne jakie istnieją pomiędzy nimi a królem rynku smartfonów – Samsungiem.