Microsoft_IFA_zaproszenie

Lumia 830 zadebiutuje na tegorocznych targach IFA?

Wrześniowe targi IFA zbliżają się wielkimi krokami, w związku z czym wszyscy producenci urządzeń mobilnych rozpoczynają etap zapraszania na konferencje, w trakcie których mają zamiar prezentować swoje najnowsze urządzenia oraz nowatorskie rozwiązania. Przyszła więc pora na Microsoft, który także będzie miał się czym pochwalić przed całym technologicznym światem.

Microsoft_IFA_zaproszenie

Firma ta zaczęła bowiem rozsyłać zaproszenia na swoją konferencje, która ma mieć miejsce 4 września. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, sama informacja o wydarzeniu może zdradzać to, czego możemy się po nim spodziewać. Doskonale bowiem widać na powyższym obrazku, że literka „O” została zamieniona przez moduł kamery, jaki doskonale znamy ze zdjęć Lumii 830, które wyciekły już jakiś czas temu. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście na rzucający się w oczy kolor, który z kolei powinien kojarzyć się nam z przeciekami dotyczącymi smartfona Nokia Lumia 730, dzięki którym poznaliśmy jej wygląd i kolor, w jakim będzie oferowany. Możemy więc śmiało przypuszczać, że oba te urządzenia zostaną oficjalnie pokazane na zbliżających się targach w Berlinie.

Nokia Lumia 730 - tył, pomarańczowa

Co możemy powiedzieć o specyfikacjach tych urządzeń? Niestety nie mamy zbyt wielu informacji dotyczących Lumii 830. Jak się udało jednak ustalić, ma ona zostać wyposażona w 13 – megapikselową, tylną kamerę wykonaną w technologii PureView. Na szczęście o modelu Lumia 730 wiemy trochę więcej. Smartfon ten ma posiadać 4,7” wyświetlacz o rozdzielczości 720p, czterordzeniowy procesor taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, wspomagany przez 1 GB pamięci RAM. Całość dopełnić ma tylna kamera 6,5 MPix oraz przednia o rozdzielczości 5 Mpix, z której z całą pewnością ucieszą się amatorzy selfies. Na zdjęcia i pliki użytkownika przewidzianych zostało 8 GB pamięci wewnętrznej, zaś energii ma tutaj dostarczyć akumulator o pojemności 2000 mAh. Zarówno Lumia 730, jak i Lumia 830 pracować mają pod kontrolą systemu Windows Phone w wersji 8.1.