Nokia Lumia 830

Lumia Superman oraz Lumia Tesla – dwa nowe smartfony Nokii już wkrótce zadebiutują?

Już nie pierwszy raz słyszymy, że również Nokia i Microsoft chcą skorzystać z rosnącej mody na zdjęcia tzw. selfie. Microsoft zaplanował już podobno debiut smartfona dedykowanego selfie, modelu o nazwie kodowej Lumia Superman.

Nokia Lumia 830

Według portalu The Verge, jeden z szefów Microsoftu (i były, kontrowersyjny szef Nokii), Stephen Elop, zademonstrował podobno Lumię Superman podczas jednego z wewnętrznych spotkań w firmie. Elop opisywał urządzenie, jako mające 5 Mpix kamerę z przodu oraz ekran o wielkości 4.7″.

Oprócz Supermana Elop pokazał także „budżetowy, high-endowy smartfon”, oznaczony roboczo jako Lumia Tesla. Domniemane zdjęcie tego sprzętu możecie oglądać powyżej. Tesla będzie najprawdopodobniej następcą modelu Lumia 720 lub Lumia 820. Tesla ma na swoim wyposażeniu mieć kamerę PureView.

Kiedy możemy się spodziewać debiutu tych dwóch urządzeń? Tego niestety nie wiemy. Skoro jednak Elop już w firmie prezentuje te smartfony, to ich premiera nie powinna być zbyt odległa. Wcześniejsze plotki mówiły, że Superman powinien pojawić się w sierpniu, obstawiam więc, że Tesla także pojawi się w tym terminie.

Czy smartfony pojawią się także w Polsce? Na odpowiedź jest jeszcze za wcześnie. Mimo wszystko do tej pory praktycznie wszystkie smartfony Nokii docierały do nas bez zbędnych opóźnień (najnowszym sprzedawanym u nas dziełem tego producenta, jest Lumia 930). Zakładam więc, że na Supermana oraz Teslę również nie będziemy musieli zbyt długo czekać.