Manta MID705DC – front

Manta MID705DC – tablet za 249 zł

Zapewne większość z was zna firmę Manta, która wypuszcza w Polsce całą masę budżetowych smartfonów i tabletów. Do grona tych sprzętów dołączyło właśnie kolejne urządzenie – tablet MID705DC, którego sugerowana cena detaliczna wynosi zaledwie 249 zł brutto. Co oferuje ten sprzęt?

Manta MID705DC - front

Naturalnie po tak tanim urządzeniu nie możemy spodziewać się specyfikacji rodem z topowych tabletów. Manta MID705DC w swoim wnętrzu kryje dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz (niestety Manta w informacji prasowej nie podaje, na jakim chipsecie został on zbudowany, obstawiam jednak, że rdzenie to Cortex-A5). Poza tym jest tu 512 MB RAM’u, 7″ ekran o rozdzielczości wynoszącej 800 x 480 pikseli, 4 GB pamięci na dane użytkownika (można ją rozszerzyć kartą microSD) oraz łączność w postaci modułu Wi-Fi b/g/n. Sprzętem zarządza Android 4.2 Jelly Bean.

Manta MID705DC - tył

Oprócz tego jest tu 0.3 MP kamera, po której powinniśmy się raczej spodziewać osiągów rodem z zeszłej epoki. Tablet zasila małe, 2000 mAh ogniwo, które według Manty starcza na 3 godziny użytkowania. Całość mierzy 191 x 108 x 9.7 mm i waży 230 gramów.

Manta MID705DC - bok

Komu poleciłbym taki low-endowy tablet? Według mnie Manta MID705DC sprawdzi się przede wszystkim dla tych osób, które np. chcą w domu, bez potrzeby włączania komputera sprawdzić i odpowiedzieć na pocztę elektroniczną lub poprzeglądać strony internetowe. Zapewne na tablecie odpalą się też słabsze gry, jednak ciekawe, czy rozgrywka na 7″ ekranie o tak niskiej rozdzielczości będzie należeć do przyjemnych. Producent reklamuje też MID705DC jako tablet, który może służyć jako czytnik e-booków. Obawiam się jednak, że czytanie na ekranie tego urządzenia może dość szybko zmęczyć nasz wzrok. Oczywiście z takimi dylematami można się pogodzić, a to ze względu na cenę, która wyniesie zaledwie 249 zł. Jeśli ktoś z was posiada to urządzenie i ma z nim pozytywne lub negatywne doświadczenia, niech podzieli się swoją opinią w komentarzu pod tekstem. Chętnie się dowiem, czy tak tani tablet sprawdza się podczas codziennego użytkowania.