Manta MID705DC – front

Manta zaktualizuje swoje sprzęty do Android 4.4 KitKat

Manta w najnowszej informacji prasowej chwali się, że jako pierwsza w Polsce wypuści aktualizacje do Android 4.4 KitKat dla sporej ilości swoich produktów. Na pierwszy strzał pójdzie niedawno pokazany, bardzo tani tablet, model MID705DC.

Manta MID705DC - front

Manta MID705DC

Manta póki co informuje o zbliżającym się zakończeniu prac nad aktualizacją do KitKat, w informacji prasowej niestety nie podano dokładnej informacji (ani nawet przybliżonego terminu), kiedy upgrade dla MID705DC się rozpocznie.

Według informacji w planach jest także wypuszczanie wszystkich nadchodzących sprzętów z preinstalowanym Androidem 4.4 KitKat.

Oczywiście nie tylko MID705DC może liczyć na KitKat. Manta twierdzi, że sprzętów na liście, które dostaną najnowszą wersję Andka, będzie coraz więcej. Jakie konkretnie? W tej chwili nie wiadomo.

Jestem przekonany, że taka informacji spodoba się wielu klientom Manty, którzy już posiadają lub dopiero zamierzają kupić tablet lub smartfon tej firmy. Tego typu wiadomości na pewno pozytywnie wpływają na opinie na temat Manty, która po wypuszczeniu Androida 4.4 KitKat dla swoich sprzętów – okaże się importerem, który wspiera swoje produkty i nie zapomina o nich zaraz po sprzedaniu.

Jeśli w kwestii upgrade’u sprzętów Manty do najnowszego Androida pojawią się jakieś nowe informacje, na pewno was o tym powiadomię. Miejmy nadzieję, że firma dość szybko opublikuje pełną listę urządzeń, które mogą liczyć na KitKat. Swoją drogą jestem bardzo ciekawy, czy podobne zapewnienie o aktualizacji do Androida 4.4 podadzą także inne firmy, jak np. Overmax lub Goclever.