Google Maps na iOS

Mapy Google już na App Store

Mapy Google (Google Maps) nareszcie pojawiły się na Apple App Store. Gigant z Cupertino świadomy ułomności swojej nawigacji – zaakceptował rozwiązanie alternatywne.

Google Maps na iOS

Apple prezentując system iOS 6 chciało zabłysnąć, wprowadzając do niego własne mapy i nawigację, a usuwając produkt Google. Niestety, zabieg ten w ogóle firmie nie wyszedł – gdyż mapy Apple okazały się totalną klapą, za którą przepraszał sam prezes giganta – Tim Cook, sugerując jednocześnie skorzystanie z alternatywnych rozwiązań i wyrzucając kilka osób, odpowiedzialnych za błąd.

Niestety, posiadacze smartfonów i tabletów z systemem iOS 6 mieli utrudnione zadanie. Apple usunęło preinstalowane Mapy Google z systemu, a na App Store tej aplikacji brakowało. Dopiero dzisiaj w markecie iOS pojawiły się Google Maps. Każdy posiadacz iPhone, iPada lub iPoda może je ściągnąć za darmo. Co ciekawe, nawigacja map Google została wzbogacona o wskazówki głosowe – czego nie było w wersji tego programu, zaimplementowanego do iOS. Link do Google Maps na iOS znajdziecie w źródle artykułu.

Źródło: GSMArena, Mapy Google na iOS