Google Maps 7.0

Mapy Google zaktualizowane do wersji 7.0, co nowego?

Google rozpoczęło aktualizować mobilne wydanie swoich map do wersji 7.0.0. Jedną z głównych zmian jakie niesie nowa wersja, jest przemodelowany interfejs użytkownika.

Google Maps 7.0

Nowy interfejs Map Google mogliśmy oglądać już w maju, na konferencji programistycznej Google I/O 2013, jednak dopiero teraz gigant z Mountain View zabrał się za wydanie mobilne. W wersji 7.0.0 mamy teraz zawsze widoczny, „pływający” pasek szukania na górze, który co prawda nie przyśpiesza korzystania z niego, jednak ma kilka nowych funkcji. Za jego pomocą możemy między innymi szybko ustawić trasę do nawigacji lub znaleźć szczegóły naszego kontaktu. Pasek dolny został przeniesiony na lewą stronę ekranu i można go wysunąć klikając odpowiednią ikonkę. Według informacji podawanej przez Google, nowa wersja nawigacji pomoże nam też w odnalezieniu miejsc, w których można coś zjeść i wypić, zrobić zakupy, rozerwać się lub przespać.

Nie wiem jak dla Was, ale pomimo informacji o dostępności nowej wersji na Google Play, nie otrzymałem jeszcze powiadomienia, że mogę zaktualizować program w swoim smartfonie. Dopiero po przeczytaniu dolnej części opisu appki możemy się dowiedzieć, że będzie ona udostępniana stopniowo, w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dodam jeszcze, że Mapy Google w wersji 7.0.0 są dostępne tylko dla posiadaczy urządzeń opartych o Android 4.0.3 lub nowszy.

Jeżeli nie możecie się doczekać i już teraz chcielibyście zobaczyć, jak wyglądają nowe mapy – poniżej znajdziecie link do pliku APK, dzięki któremu możecie już teraz zainstalować i odpalić wersję 7.0.0 (sprawdziłem i działa).

Mapy Google 7.0.0 APK

Źródło: Google Play