Google-Maps-logo

Mapy Google zaktualizowane o klika dodatków

Google zaktualizowało swoje mapy w wersji dla systemu Android – wzbogacając je o kilka nowych funkcjonalności.

Google Maps - logo

Posiadacze urządzeń z systemem Android, mogą już teraz wchodzić na Google Play (dawny Android Market), aby pobrać najnowszą aktualizację do Map Google. Chociaż lista zmian nie jest zbyt długa, to i tak z pewnością zadowoli wielu użytkowników Androida. Co nowego w tym update?

  • aplikacja została przystosowana do obsługi urządzeń z dużą rozdzielczością i systemem Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich (poprawiony rendering map)
  • dodano obsługę nawigacji poprzez transport publiczny, w dodatkowych 475 miastach na całym świecie
  • ulepszono stronę Nawigacji

Po zaktualizowaniu Map mamy możliwość wyboru transportu publicznego, jakim chcemy się poruszać podczas nawigowania – do wyboru jest metro, autobus, pociąg, tramwaj/kolejka. Można też zminimalizować czas podróży, dopasować ilość punktów podróży, oraz dostosować czas, jaki mamy na przesiadki. Szczerze mówiąc nie wiem, jak sytuacja z nawigacją środkami komunikacji publicznej w Mapach Google wygląda w Polsce. W mieście, w którym mieszkam – taka funkcja jest niestety niedostępna, więc nic nie mogę na ten temat napisać.

Kolejne usprawnienie w tej wersji, to nowa strona Nawigacji dla osób, które używają Android 4.0. Mamy teraz możliwość przewijania pomiędzy stroną naszego celu podróży, listą ulubionych, miejsc często używanych oraz kontaktami. Przypominam, iż chociaż nic na to nie wskazuje, to Nawigacja w Mapach Google jest ciągle w fazie Beta.

Ostatnie ulepszenie, które jest chyba najważniejsze w tej aktualizacji – to poprawiony rendering map dla urządzeń, wyposażonych w ekrany o wysokiej rozdzielczości. Nowy sposób renderowania map, ma podobno w znaczący sposób przyśpieszyć działanie i czułość mapy. Różnice, między starym a nowym sposobem renderowania map – możecie zobaczyć poniżej (nowy rendering jest widoczny po prawej).

Mapy Google

Jeśli więc jeszcze nie zaktualizowaliście swoich Map Google – to jak najszybciej to zróbcie, wchodząc na Google Play w zakładkę „Moje Aplikacje”.

Źródło: PhoneArena