LG Google Nexus 5

Masz problem z baterią w Nexusie 5? Google już nad tym pracuje

Jeśli jesteście w posiadaniu telefonu Nexus 5 i ponadto pracuje on pod kontrolą systemu Android zaktualizowanego do wersji 4.4.2 KitKat to całkiem możliwe jest, że w znacznym stopniu dokucza wam niski czas pracy na baterii tego urządzenia. Według opublikowanego wczoraj raportu, Google już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.

LG Google Nexus 5

Co jest jego przyczyną? Okazuje się, że winowajcą jest proces o nazwie mm-qcamera-daemon, który uruchamiając się daje aplikacjom (np. takim jak Skype) dostęp do kamery wbudowanej w smartfona. Niestety okazało się, że proces jest aktywny nawet w momencie, gdy nie używamy kamery i mamy zamknięte wszystkie aplikacje, które do prawidłowej pracy wymagają jej uruchomienia. W takim przypadku procesor zmuszony jest do intensywniejszej pracy, więc znacznie szybciej na wskaźniku baterii ubywa nam procentów obrazujących poziom jej naładowania, a sam smartfon wyraźnie się nagrzewa. Niektóre osoby zauważyły również, że rzeczony proces sprawia, że Nexus 5 w trybie czuwania co dwie minuty traci 1% naładowania akumulatora.

Google zapewnia, że problem ten zostanie naprawiony już w następnej aktualizacji systemu Android. Przedstawiciele tego przedsiębiorstwa nie pozostawiają ponadto suchej nitki na androidowej wersji aplikacji Skype, która wywołała ponoć szereg błędów w procesie mm-qcamera-daemon. Niestety nie znamy terminu, w którym możemy spodziewać się aktualizacji Androida, jednak Google podpowiada, że ponowne uruchomienie Nexusa 5 powinno przynajmniej tymczasowo rozwiązać problem z jego baterią.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    I bardzo dobrze , zawsze każda poprawka i zmiany są miło widziane dla mojego Nexus’5

    • Dj stonka

      nexus to kolejny syf z trojanem od google