MediaPad 7 Vogue – laska

MediaPad 7 Vogue – tablet z opcją dzwonienia

Huawei ujawniło kolejny, 7-calowy tablet z systemem Android, który oprócz standardowych możliwości, posiada też funkcję wykonywania połączeń głosowych. Czy świat oszalał i wszyscy jesteśmy skazani na chodzenie z „wiatrochronem” przy uchu?

MediaPad 7 Vogue - laska

O ile smartfony, których ekran gabarytami nie przekraczaja 6″, są według mnie całkiem używalne podczas codziennych czynności (jak np. rozmowy telefoniczne), to tego samego nie mogę już powiedzieć o 7″ urządzeniach. Czy ta piękna dziewczyna na powyższym zdjęciu, z tabletem MediaPad 7 Vogue wygląda według Was zupełnie normalnie?

Huawei, idąc tropem reszty producentów, wypuściło właśnie swój 7″ tablet, który posiada funkcję dzwonienia. Pomyślicie pewnie, że się czepiam, bo przecież nie każdy musi korzystać z rozmów telefonicznych w tablecie. Oczywiście zgadzam się z tym, ale nie zmienia to faktu, że odnoszę wrażenie, iż producenci bardzo chcą wprowadzić nową „modę”, która sprawi, że porzucimy swoje 4-5″ smartfony i będziemy chodzić z 7″ patelnią przy uchu, która z powodzeniem może pełnić funkcję wiatrochronu.

MediaPad 7 Vogue

Wracając jednak do tematu, Huawei MediaPad 7 Vogue nie wyróżnia się niczym szczególnym, spośród innych tego typu produktów (jak ASUS Fonepad, Galaxy Note 8.0 albo Galaxy Tab 3 7.0). We wnętrzu zamontowano czterordzeniowy chipset, z zegarem o taktowaniu 1.2GHz, 1GB RAM oraz 8GB pamięci masowej i slot na microSD. Z przodu znajdziemy 7″ ekran IPS-LCD o rozdzielczości 1024×600 pikseli oraz 0.3MP kamerę do rozmów wideo.

Z tyłu umieszczono 3MP aparat, który potrafi nagrywać w jakości 1080p z prędkością 30fps. „Bebechy” mieszczą także GPS, Bluetooth 3.0 oraz 4,100mAh baterię (według producenta ma starczyć na 20 godzin rozmów). Tablet działa w oparciu o Android 4.1 Jelly Bean, wraz z nakładką Emotion UI.

Huawei MediaPad 7 Vogue jeszcze w tym miesiącu pojawi się w chińskich sklepach, jednak wkrótce potem powinien zawitać także na rynki międzynarodowe. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, jednak nie sądzę, aby przekroczyła 900 zł.

Źródło: Electronista