MediaTek

MediaTek przedstawia nowy chip dla budżetowców – MT6572

MediaTek, czyli firma znana głównie z produkcji tanich układów dla smartfonów i innych gadżetów, zaprezentowała swój najnowszy SoC – MT6572. Chip został stworzony specjalnie dla budżetowych urządzeń, głównie tych z systemem Android.

MediaTek

Oczywiście fakt, że MT6572 został zaprojektowany dla tanich urządzeń nie oznacza wcale, że jest słaby. Wewnątrz znajdziemy dwa rdzenie Cortex-A7, taktowane częstotliwością 1.2 GHz, sprzężone z zaawansowanymi algorytmami zapewniającymi energooszczędność. MT6572 ma być wytwarzany przy pomocy 28 nm technologii, ze zintegrowanymi modułami do obsługi Wi-Fi, radia FM, GPS oraz Bluetooth.

Jeśli chodzi i GPU, to będzie on w stanie poradzić sobie z nagrywaniem i odtwarzaniem filmów 720p. Całość wzbogaca obsługa 5 MP kamer oraz wyświetlaczy, o maksymalnej rozdzielczości 540 x 960 pikseli. Na koniec prezentowania specyfikacji dodam tylko, że MT6572 wspiera łączność komórkową w standardach HSPA+/TD-SCDMA.

Wiem wiem, takie dane techniczne przy najnowszych, 8-rdzeniowych SoC Samsunga są bardzo słabe. Pamiętajcie jednak, że MT6572 będzie naprawdę niedrogi, więc pozwoli na produkcję bardzo tanich smartfonów. Przygotujcie się więc na urządzenia z dwurdzeniowymi procesorami, w cenie nieprzekraczającej 500 zł.

Źródło: MediaTek