hp-logo

Meg Whitman potwierdza, HP pracuje nad własnym smartfonem

Meg Whitman, prezes Hewlett-Packard potwierdziła podczas jednego z wywiadów, że firma pracuje nad wypuszczeniem swojego smartfona.

hp - logo

HP już w przeszłości miało „romans” ze smartfonem. Ostatnią słuchawką firmy, był model HP Pre 3, oparty o system webOS. Niestety, HP w drugiej połowie zeszłego roku – zdecydowało o zarzuceniu produkcji smartfonów, a sam system webOS został przeobrażony w Open webOS (oprogramowanie otwarte).

Wszystko jednak wskazuje na to, że Hewlett-Packard znowu zwietrzyło zyski na rynku smartfonów. Według szefowej firmy, Meg Whitman – HP „zaoferuje swój własny smartfon” i obecnie „pracuje nad nim„. Whitman dodała jeszcze, iż mottem jej teamu, jest aby tworzyć „lepiej dobrze, niż szybko„.

Niestety, nie wiadomo, jaki system operacyjny do swojego smartfona wybierze HP. Zważywszy na fakt, że firma zrezygnowała już wcześniej z webOS – nie spodziewałbym się, iż będzie to właśnie ten system. Do wyboru pozostaje więc Android oraz Windows Phone 8. Znając zażyłości, pomiędzy HP a Microsoftem – obstawiałbym, że będzie to smartfon z WP8. Niestety, na rozstrzygnięcie tej sytuacji będziemy musieli poczekać, aż HP ujawni więcej szczegółów na temat swojego smartfona.

Źródło: FOX Business