meizu – logo

Meizu podczas MWC zaprezentuje swoje plany wobec Europy

W poprzednim miesiącu chiński producent smartfonów, firma Meizu zapowiedziała, że zacznie wypuszczać swoje smartfony w USA. Najnowszy produkt tej firmy, model Meizu MX3, pojawi się w Stanach Zjednoczonych w trzecim kwartale. Jak to może wyglądać w Europie?

meizu - logo

Według Sierra Ma, czyli jednego z szefów Meizu zajmującego się obecnością firmy na rynkach międzynarodowych, producent oficjalnie poda swoje europejskie plany w przyszłym miesiącu, podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie. Plan zakłada, że Meizu zaoferuje w Europie smartfony o takiej samej specyfikacji co high-endowe Samsungi, jednak w cenach o 30% niższych.

Jednym z pierwszych urządzeń, które mają u nas zadebiutować jest właśnie model Meizu MX3. Gdyby ktoś nie wiedział, sprzęt ma 5.1″ ekran o rozdzielczości 1080 x 1800 pikseli oraz 8-rdzeniowy chipset Samsung Exynos 5410. MX3 pojawi się w europie prawdopodobnie w tym samym terminie, co w USA, czyli w trzecim kwartale tego roku.

To jednak nie wszystko, bo w momencie wprowadzania na nasz rynek modelu MX3, Meizu zaprezentuje najprawdopodobniej jego kolejną odsłonę, model Meizu MX4. Sprzęt ma posiadać 5.5″ ekran o rozdzielczości 1536 x 2560 o zagęszczeniu pikseli wynoszącym ponad 500 ppi. Niestety nie wiadomo, czy i kiedy Meizu wprowadzi MX4 do Europy. Nie wiadomo także, jak ten chiński gigant chce sprzedawać u nas swoje smartfony. Być może będzie to się odbywać podobnie jak w przypadku Oppo, czyli poprzez dedykowany sklep internetowy.