meizu-mx-0

Meizu MX – czterordzeniowy smartfon z Android wkrótce w Chinach

Już na początku października w Chinach, na półkach sklepowych – pojawi się pierwszy smartfon oparty o system Android, wyposażony w czterordzeniowy układ.

Meizu MX

Meizu MX będzie dostępny w dwóch wersjach – z 16GB pamięci wewnętrznej i dwurdzeniowym układem A9, oraz z 32GB pamięci i czterordzeniową wersją A9. Niestety nie wiadomo dokładnie, czym jest owy układ A9 – przypuszcza się, że to chip Samsung montowany w kieszonkowej konsoli PlayStation Vita. Jeśli chodzi o ekran, to Meizu MX jest smartfonem wyposażonym w 4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960×640 pikseli (292PPI), którego proporcje wynoszą 3:2. Niestety nie podano jeszcze bardziej szczegółowej specyfikacji tego urządzenia – miejmy nadzieję, że pojawi się ona w ciągu kilku dni. Dodam tylko, że według producenta słuchawka ma mierzyć 63x121x10 mm.

Całe szczęście producent ujawnił już ceny obydwóch wersji MX. Model dwurdzeniowy z 16GB pamięci wyceniono na $470 (około 1500zł), natomiast czterordzeniową wersję z 32GB pamięci wyceniono na $620 (około 1975zł). Według zapewnień producenta, smartfon będzie dostępny w chińskich sklepach już od 1 października tego roku.

Myślę, że premiera tego „czterordzeniowego Androida” uprawdopodobnia ostatnią plotkę, która mówiła o Samsungu Galaxy S III z czterordzeniowym układem już na początku przyszłego roku.

Źródło: Engadget, MeizuMe

Aktualizacja: Po obejrzeniu filmu na YouTube wiem trochę więcej na temat Meizu MX. Smartfon jest oparty o układ Cortex-A9, oraz posiada 1GB pamięci RAM. Tajemniczy film, który uchyla rąbka tajemnicy – do obejrzenia poniżej.