meizu-mx-quad-core-0

Meizu MX quad-core oficjalnie

Firma Meizu oficjalnie zaprezentowała czterordzeniową odmianę smartfona MX, zaopatrzoną w Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

meizu mx quad core

Smartfon nosi nazwę Meizu MX quad-core i jest udoskonaloną wersją Meizu MX. Według producenta, urządzenie jest napędzane rdzeniami Cortex-A9, które działają na 32nm, czterordzeniowym układzie HKMG (High-K Metal Gate) Samsung Exynos. Niestety, chiński producent nie wspomniał, ile RAMu ma smartfon oraz z jaką częstotliwością działają jego rdzenie. Można się jednak domyślać, że jeśli mamy tutaj zastosowany czterordzeniowy chip Exynos 4412 – to smartfon ma co najmniej 1.5GHz na rdzeń. Cztery, potężne rdzenie zasila bateria o pojemności 1,700mAh.

Jeśli chodzi o stronę programową – mamy tutaj zmodyfikowany Android 4.0 ICS, który nazwano Flyme OS.

Reszta podzespołów urządzenia jest taka sama, jak w przypadku dwurdzeniowego MX – 4-calowy ekran 960×640 ASV, 8MP kamera BSI, oraz brak slotu na karty microSD.

Do kupienia będą wersję z 32GB i 64GB pamięci wewnętrznej w sześciu różnych kolorach (widocznych na zdjęciu). Smartfon trafi do chińskich sklepów, począwszy od czerwca – jego ceny wyniosą $480 (1525zł, wersja 32GB) oraz $635 (2020zł, wersja 64GB). Niestety, nie liczmy na to, że Meizu wprowadzi MX quad-core do Europy, więc jeśli ktoś chce go kupić – niech poprosi o to znajomego z Chin.

Źródło: Engadget