Meizu MX2

Meizu MX2 już oficjalnie: 4.4″ i 1.6 GHz czterordzeniowy procesor

Kolejny, potężny smartfon pojawił się w Chinach. Firma Meizu zaprezentowała androidową słuchawkę MX2, wyposażoną w 4.4-calowy ekran oraz czterordzeniowy procesor.

Meizu MX2

Chiny to gigantyczny rynek zbytu, który ma ogromny potencjał. Nic dziwnego, że zarówno chińskie, jak i zagraniczne firmy widzą właśnie tam swoją przyszłość. Jedną z takich firm, jest chińskie Meizu, które właśnie zaprezentowało swój nowy smartfon, model oznaczony jako MX2. Na jego temat wiemy już co prawda całkiem sporo, jednak warto zobaczyć pełną i oficjalną specyfikację tego urządzenia.

Meizu MX2, jak mogliście przeczytać wcześniej, ma 4.4-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli (WXGA, 347 ppi), czterordzeniowy chipset MX5S (cztery rdzenie Cortex-A9 1.6 GHz (32 nm)) oraz 2 GB RAM. Wokół ekranu jest bardzo cienka, 3.15 mm ramka, która jeszcze bardziej upiększa bryłę urządzenia. Całość działa w oparciu o Android Jelly Bean, wraz z nakładką Flyme 2.0. Co ciekawe, system w urządzeniu jest już fabrycznie zrootowany, więc nie musimy się w to bawić sami.

W Meizu MX2 nie zabrakło także solidnej kamery. Mamy tu 8 MP przetwornik BSI, wraz z obiektywem o światłosile f/2.4. Według producenta, smartfon potrafi przychwycić do 9 zdjęć na sekundę, wykonać fotografię w trybie Wide Dynamic Range oraz zrobić zdjęcie panoramiczne w czterech kierunkach.

Jeśli chodzi o ceny tego smartfona, to mają one wynieść odpowiednio: 400$ (ok. 1280 zł) za wersję 16 GB, 480$ (ok. 1535 zł) za 32 GB oraz 640$ (ok. 2047 zł) za 64 GB. MX2 na półkach chińskich sklepów pojawi się już w połowie grudnia. Szkoda tylko, że nie mamy co liczyć na wypuszczenie tej słuchawki poza terytorium Chin. Jedyna droga, przez którą będzie można kupić smartfon m.in. w Polsce – to eBay lub różnego rodzaju portale pośredniczące w zakupach na terenie ChRL.

Źródło: Meizu