Meizu MX2

Meizu MX2 – kilka zdjęć i dane techniczne

Chiński smartfon Meizu MX2 z 4.3-calowym ekranem HD – pojawił się na nieoficjalnych zdjęciach. Czy urządzenie trafi kiedyś do Polski?

Meizu MX2

O tym, że Chińczycy potrafią wyprodukować solidny i nowoczesny sprzęt, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Tym bardziej, że swoją premierę miał niedawno m.in. Xiaomi Mi-Two, wyposażony w czterordzeniowy procesor Krait. Tym razem producentem smartfona jest inna, lecz równie dobrze znana firma – Meizu.

Meizu MX2 to jak widać na zdjęciach, bardzo smukłe i zgrabne urządzenie. Szczególną uwagę zwraca niewielka grubość profilu smartfona. Front urządzenia został wykonany w całości ze szkła, przez co sprzęt prezentuje się naprawdę fajnie.

Meizu MX2
Jak ma wyglądać specyfikacja Meizu MX2? Według niepotwierdzonych informacji, chiński producent wyposażył urządzenie w 4.4-calowy ekran o rozdzielczości 1280×768 pikseli, 8 MP kamerę oraz system Android 4.1 Jelly Bean (wraz z nakładką Flyme 2.0 UI). Niestety, to wszystko co w tej chwili wiadomo nt. danych technicznych smartfona.

Kiedy MX2 oficjalnie zadebiutuje? Ma to nastąpić już w tym miesiącu, a dokładnie 27 listopada. Według nadal niepotwierdzonych informacji, cena smartfona wyniesie około 310 euro, czyli po przeliczeniu na złotówki, jakieś 1300 zł.

Czy Meizu MX2 ma szansę pojawić się w naszym kraju? Szczerze w to wątpię – chiński producent jest skupiony na swoim rodzimym rynku. Zapewne jedyna droga, jaką będzie można zdobyć smartfon, to portal aukcyjny eBay (niestety możemy wtedy zapomnieć o gwarancji, gdyż odsyłanie uszkodzonego urządzenia do Chin zupełnie mija się z celem).

Źródło: GSMArena


  • Kamil

    Dla mnie bardzo podoba się ten design.