Meizu MX3

Meizu MX3 – są pierwsze zdjęcia tego potężnego, chińskiego smartfona

Za pośrednictwem Twittera opublikowano pierwsze rendery, przedstawiające przód i tył nadchodzącego, chińskiego smartfona Meizu MX3. Co więcej, wraz ze screenami ukazała się także jego specyfikacja.

Meizu MX3

Pewnie większość z Was pierwszy raz słyszy o firmie Meizu. Przypominam i tłumaczę więc wszystkim, że Meizu to jeden z większych, chińskich producentów smartfonów. Nie chodzi tu oczywiście o fabrykę kolejnych podróbek iPhone czy Galaxy S4, ale o poważnego producenta, który wypuszcza własne, bardzo interesujące i solidne urządzenia.

Według opublikowanej dzisiaj nieoficjalnej specyfikacji, najnowsze dziecko Meizu, model MX3 – będzie wyposażony w 5.1″ ekran 1080p, 2GB RAM oraz najnowszą wersję systemu Android, wraz z firmową nakładką Flyme OS. Jeśli wierzyć srcleaks (użytkownik Twittera, który opublikował zdjęcia) MX3 ma mierzyć 139.9mm wysokości i 70.9mm szerokości, więc trochę więcej, niż poprzednik – model Meizu MX2. Pocieszające jest, że zredukowano za to grubość, która zamiast 10.2mm ma teraz mieć tylko 8mm.

Szkoda, że w zasadzie to wszystkie informacje, jakie udało się „złowić” na temat MX3. Nie wiemy nawet, jaki chipset drzemie we wnętrzu tego smartfona (założę się jednak, że Snapdragon 800). Niestety Meizu nie puściło do tej pory najmniejszej pary z ust na temat istnienia MX3, więc nikt nie wie, kiedy można się spodziewać jego prezentacji i debiutu w chińskich sklepach. No właśnie, jeśli chodzi o sklepy to… nie liczcie na premierę MX3 poza Chinami. Meizu nie ma w zwyczaju sprzedawania swoich produktów poza granicami macierzystego kraju. Jak zwykle jedyną drogą na zdobycie tego urządzenia, będzie skorzystanie z usług pośredników wysyłających taki sprzęt do innych państw.

Źródło: Twitter