micromax-canvas-win-w091

Micromax z budżetowymi smartfonami z Windows Phone 8.1

Współpraca Microsoftu z firmą Micromax jest stosunkowo świeża, jednak już pojawiły się informacje o smartfonach z Windows Phone, które ta firma ma zamiar wypuścić na rynek w najbliższym czasie. System ten jest bardzo ciekawą opcją dla producentów urządzeń o przekątnych ekranu mniejszych od 9 cali, gdyż w tym przypadku Windows ten jest dla nich darmowy.

Micromax Canvas Win W091

Micromax Canvas Win W092

Micromax nie jest marką szczególnie znaną w Polsce, jednak największe zainteresowanie smartfonami tego producenta wykazuje w szczególności rynek indyjski, a spodziewany jest ponadto wzrost popularności w Rosji. Zaprezentowane właśnie modele Micromax Canvas są bardzo tanimi konstrukacjami, które w momencie wyjęcia z pudełka pracują w oparciu o system Windows Phone 8.1.

Pierwszym z nich jest model Micromax Canvas Win W092, który wyposażony został w 4 – calowy ekran WVGA, chipset Qualcomm Snapdragon 200 (4 – rdzeniowa jednostka charakteryzująca się taktowaniem na poziomie 1,2 GHz) oraz 1 GB pamięci RAM. Znajdziemy tutaj także tylną, 5 – megapikselową kamerę oraz slot na dwie karty SIM. Micromax Canvas Win W092 trafi na sklepowe półki już w przyszłym miesiącu i kosztować ma €80 (blisko 330 złotych). Cena ta sprawi, że będzie on prawdopodobnie najtańszym smartfonem z Windows Phone na rynku.

Micromax Canvas Win W121

Micromax Canvas Win W121

Drugi z zaprezentowanych urządzeń –   Micromax Canvas Win W121 – również posiada chipset Qualcomm Snapdragon 200, jednak pochwalić się może większym, 5 – calowym ekranem o rozdzielczości  720p, 8 – megapikselową tylną, oraz 2 – megapikselową przednią kamerą. Na pliki użytkownika zagospodarowano tutaj 8 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozszerzyć dzięki kartom pamięci. Canvas Win W121 także trafi do sprzedaży w lipcu tego roku, jednak jego cena wyniesie €115 (blisko 480 złotych).