MicrosoftnVidia

Microsoft chce przejąć nVidię?

Plotka goni plotkę, jeśli chodzi o Microsoft. Jeszcze niedawno słyszeliśmy, że Microsoft chce przejąć Nokię – a dzisiaj pojawiła się kolejna plota, tym razem nt. kupna firmy nVidia.

Microsoft i nVidia

Dokładnie chodzi o to, iż Microsoft ma podpisaną umowę z nVidią, która gwarantuje Microsoftowi prawo pierwokupu tej firmy. Jeśli jakaś firma złoży ofertę kupną przynajmniej 30% udziałów w firmie nVidia – to Microsoft może mieć w tym momencie pierwszeństwo kupna. Microsoft podobno ostatnio szuka możliwości, aby produkować komponenty do swoich urządzeń mobilnych – więc zakup firmy nVidia, byłby bardzo logicznym ruchem.

Microsoft nie komentuje tej plotki, jednak trzeba przyznać, że jest ona bardzo interesująca. Gdyby Microsoft faktycznie kupił nVidię – to diametralnie zmieniłoby rynek smartfonów. Microsoft przejąłby przecież jednego z głównych producentów graficznych i mobilnych chipów, który dostarcza swoich produktów do lwiej części smartfonów i tabletów na rynku. Microsoft mógłby zacząć dyktować warunki niektórym producentom, co z pewnością wpłynęłoby na ceny smartfonów.

Źródło: InformationWeek