Windows Phone Store

Microsoft chwali się, że sklep Windows Phone Store ma już 200,000 aplikacji

Jednym z największych problemów z jakimi zmaga się Microsoft w związku z Windows Phone, jest wielki niedosyt aplikacji dostępnych dla tego OS’a. Najnowsze dane dotyczące Windows Phone Store są jednak w tej kwestii dosyć optymistyczne.

Windows Phone Store

W poprzednim miesiącu Microsoft mówił o „przekroczeniu masy krytycznej” jeśli chodzi o aplikacje. Firma przewidywała wtedy, że w ciągu najbliższego roku „luka w ilości appek” dostępnych na Windows Phone zostanie całkowicie zamknięta. Dzisiaj uzyskaliśmy już bardziej konkretne informacje, dotyczące wielkości sprzedaży i ilości dostępnych programów na Windows Phone Store.

Według Microsoftu jego sklep z mobilnymi aplikacjami przekroczył już pułap 12 milionów transakcji dziennie, a ilość appek przekroczyła liczbę 200,000. Przypominam, że w czerwcu zeszłego roku WP Store osiągnął pułap 100,000 aplikacji. Dla porównania na system Android dostępnych jest już ponad 1 milion appek. Microsoft chwali się też, że udało mu się połączyć rozliczenia ze sklepem Windows Phone Store z rachunkami u 51 operatorów komórkowych na 31 różnych rynkach.

Oczywiście Microsoft musi zrobić jeszcze bardzo wiele, aby jego mobilny sklep nadgonił sklepy Androida oraz iOS. W zasadzie nie ma pewności, że to się kiedykolwiek stanie. W tej chwili wiele osób rozważając zakup smartfona rezygnuje ze sprzętów z Windows Phone, bo na ten OS jest nadal dużo mnie aplikacji (w szczególności gier), niż na pozostałe mobilne systemy.