Nokia – aktualizacja do Windows Phone 7.8

Microsoft czasowo wstrzymuje aktualizacje do Windows Phone 7.8

Microsoft, ze względu na błąd w swoim oprogramowaniu, na jakiś czas wstrzymał aktualizacje smartfonów do Windows Phone 7.8.

Nokia - aktualizacja do Windows Phone 7.8

Oznacza to, że takie „staruszki”, jak Nokia Lumia 800, Lumia 900 oraz Lumia 610, będą musiały jeszcze trochę poczekać na swoją namiastkę Windows Phone 8. Microsoft podobno już pracuje nad stosowną poprawką do błędu, niestety nie wiadomo, ile mu to zajmie i kiedy aktualizacje znowu wystartują.

Portal CNET twierdzi, że otrzymał także od Nokii informację, o wstrzymaniu upgrade. Według Finów błąd, który spowodował wstrzymanie, jest niewielki i wznowienie dystrybucji WP 7.8 powinno nastąpić w krótkim czasie.

Przypominam, że Windows Phone 7.8, to swoisty pakiet pocieszenia dla posiadaczy urządzeń z WP 7.5. Aktualizacja przynosi nieco z wyglądu i funkcjonalności WP 8, jak np. „żywe kafelki”. Niestety, wersja 7.8 to już chyba ostatni upgrade dla tych smartfonów. Microsoft już zresztą oficjalnie potwierdził, że żadne urządzenie działające w oparciu o WP 7.5, nie dostanie WP 8.

Źródło: CNET