Microsoft – Bill Gates

Microsoft domaga się pieniędzy od Samsunga

Microsoft żąda $15 od Samsunga za każde sprzedane urządzenie tej firmy z systemem Android.

Microsoft

Jaka jest przyczyna tych absurdalnych żądań? Podobno Android narusza jakieś stare patenty Microsoftu – powstaje więc kolejne pytanie, dlaczego Microsoft nie pozwie Google, twórcy Androida? Tego można się jedynie domyślać, faktem jest, że Google nie zarabia na dystrybucji Androida w bezpośredni sposób – robią to jedynie producenci sprzętu z Androidem, więc ich jest najłatwiej pozwać do sądu.

Przypominam, że HTC już od dawna płaci firmie Billa Gatesa $5 za każdy wyprodukowany smartfon z Androidem. Okazuje się jednak, że te $5 to mało, bo Microsoft od Samsunga chce aż $15 za sztukę – podobno Samsung już chce negocjować z Microsoftem o obniżenie tej kwoty do $10.

Teraz już wiecie, dlaczego ten Pan na zdjęciu tak się śmieje? Microsoft, nawet jeśli nie potrafi wymyślić niczego innowacyjnego i nie umie przyciągnąć klientów do zakupu własnego OS – to i tak znajdzie sposób, aby „pasożytować” na innych przedsięwzięciach.

Jeśli Microsoft „doczepi” się do wszystkich producentów smartfonów z Androidem – to produkcja urządzeń z tym systemem może być mniej opłacalna, niż tych z Windows Phone 7. Nie tak dawno temu czytałem raport pewnej firmy analizującej rynek urządzeń mobilnych, była w nim umieszczona prognoza, że za parę lat to system Windows Phone 7 będzie wiodącym na rynku smartfonów – być może, dzięki tak skutecznemu działaniu firmy Microsoft w kwestii Androida, ta prognoza się ziści?

Źródło: GSMArena