Microsoft Lumia 435

Microsoft Lumia 435 – wkrótce debiut jeszcze tańszych Lumii?

Do tej pory to modele Lumia z linii 5xx były najtańszymi, dostępnymi urządzeniami tego producenta. Jak się jednak dowiadujemy, Microsoft wraz z Nokią najprawdopodobniej chcą „zaatakować” jeszcze niższy segment, wypuszczając model Lumia 435. Jaką specyfikację zaoferuje ten smartfon?

Microsoft Lumia 435

Co oczywiście zrozumiałe, Lumia 435 będzie półkę niżej, niż Lumia 535. Smartfon ma posiadać chip Qualcomm Snapdragon 200, 4″ ekran WVGA o zagęszczeniu pikseli 235ppi oraz 5 Mpix kamerę główną. Jak przystało na tego rodzaju urządzenie, będzie ono sprzedawane także w wariancie z dual SIM.

Fizyczne wymiary tego smartfona to 118.1 mm x 64.7 mm. Jako ogniwa zasilającego Microsoft i Nokia zastosują tu baterię BV-5J, można więc wnioskować, że będzie ona miała pojemność 1450 mAh.

Kiedy Lumia 435 zostanie zaprezentowana? Tego w tej chwili nie wiemy. Wiadomo jedynie, że urządzenie jest w tej chwili testowane w Indiach. Całkiem więc możliwe, że Microsoft chce powalczyć właśnie o rynek indyjski, więc nie zdziwię się, jeśli Lumia 435 będzie sprzedawana wyłącznie w Indiach. Na potwierdzenie tych informacji poczekajmy jednak do debiutu tego smartfona.