Microsoft Lumia 535

Microsoft Lumia 535 – wyciekły zdjęcia oraz specyfikacja

Jesteśmy właśnie świadkami pierwszych efektów wykupienia przez Microsoft działu mobilnego Nokii, gdyż już w przyszłym tygodniu zaprezentowany ma zostać smartfon z logiem Microsoftu na froncie, a według najnowszych doniesień będzie to Microsoft Lumia 535. Właśnie dziś poznaliśmy jej wygląd oraz specyfikację techniczną.

Microsoft-Lumia-535-4

Zdjęcia, które dotarły do nas z Chin, przedstawiają najprawdopodobniej makietę Lumii 535, ale mimo to dają nam dokładny obraz tego, czego spodziewać się możemy po tym urządzeniu. Pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście informacja o wsparciu dla standardu Dual-SIM oraz module łączności 3G – wygląda więc na to, że o LTE nie może być tutaj mowy.

Wiele wskazuje na to, że to właśnie Microsoft Lumia 535 jest tym urządzeniem, które tajemniczo zapowiada producent. System operacyjny Windows Phone wyświetlany będzie w całej okazałości na 5 – calowym ekranie qHD (540 x 960 pikseli). O mocy obliczeniowej smartfona stanowić będzie 4 – rdzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 200 taktowany z częstotliwością 1,2 GHz, który otrzyma wsparcie ze strony 1 GB pamięci RAM.

Na pliki użytkownika Microsoft przeznaczył w tym modelu zaledwie 8 GB wbudowanej pamięci. Na froncie znajdziemy kamerkę VGA, zaś na tylnej klapce 5 – megapikselową, główną kamerę. Microsoft Lumia 535 dysponować będzie akumulatorem o pojemności 1900 mAh. Urządzenie to dostępne będzie w wielu wersjach kolorystycznych – czarnej, białej, szarej, niebieskiej, pomarańczowej oraz zielonej.