Microsoft Windows Phone

Microsoft planuje własny smartfon

Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji, Microsoft rozpoczął już pierwsze testy swojego własnego smartfona, wyposażonego w system Windows Phone.

Microsoft Windows Phone - Smartfon

Gazeta The Wall Street Journal donosi, iż Microsoft już pracuje z jednym z azjatyckich producentów komponentów, nad własnym smartfonem. Microsoft podobno w tej chwili jedynie sprawdza możliwości na produkcję tego typu sprzętu. Firma jeszcze nie zdecydowała, czy urządzenie trafi do masowej produkcji. Oczywiście na temat smartfona nie wiemy w tej chwili zbyt wiele. The Wall Street Journal twierdzi, iż ma on 4.5-calowy ekran i zostanie zaprezentowany nie wcześniej, niż w przyszłym roku.

Microsoft, jeśli wypuści swój własny smartfon – pójdzie drogą Apple, które przecież samo tworzy swój system, lecz budowę zaprojektowanych przez siebie urządzeń, zleca firmom zewnętrznym. Nie wiadomo, jak całą sytuację widzi Nokia, dla której smartfon Microsoftu byłby tylko dodatkową konkurencją. My, jako konsumenci nie powinniśmy się posunięciem Microsoftu przejmować – im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas, gdyż produkty stają się coraz lepsze a ich ceny niższe.

Źródło: The Wall Street Journal