Nokia Lumia 630 – 2

Microsoft w poprzednim kwartale sprzedał rekordową liczbę 9.3 miliona smartfonów Lumia

Microsoft, podobnie jak inne firmy, podał swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2015 roku. Gigant z Redmond w tym okresie zarobił netto aż 4.5 miliarda $.

Nokia Lumia 630 - 2

Przychód Microsoftu wyniósł 23.2 miliarda $, co jest w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego, ogromnym wzrostem. Wtedy firma Billa Gatesa osiągnęła przychód w wysokości 18.53 miliarda $. Niestety, zysk netto za to spadł, z 5.24 miliarda $ do wspomnianych wcześniej 4.5 miliarda $. Powodem takiego stanu rzeczy są koszty restrukturyzacyjne spowodowane przejęciem Nokii, które wyniosły aż 1.14 miliarda $.

Jak mogliście przeczytać w tytule artykułu – Microsoft sprzedał w Q1 2015 aż 9.3 miliona smartfonów Lumia. To wielki wzrost w porównaniu do poprzedniego kwartału, kiedy to technologiczny gigant z Redmond sprzedał „zaledwie” 5.8 miliona Lumii. Nokiowo-microsoftowo-lumiowy biznes jest odpowiedzialny aż za 2.6 miliarda $ przychodu.

Microsoft może się też pochwalić sprzedażą tabletu Surface 3 Pro, która przyniosła 908 milionów $ przychodu. To aż 127% wzrost w porównaniu do tego samego kwartału fiskalnego w 2014 roku. Jak więc widzicie, Microsoft wie, jak zarabiać pieniądze i wychodzi mu to coraz lepiej.