HTC Windows Phone 8X oraz Windows Phone 8S

Microsoft wstrzymuje Windows Phone 8.1 Update 1 dla smartfonów HTC

Nie tylko użytkownicy smartfonów Nokia Lumia czekają na aktualizację do Windows Phone 8.1. Wśród oczekujących są także posiadacze smartfonów tajwańskiego producenta – modeli HTC Windows Phone 8S i Windows Phone 8X. Niestety, ale wygląda na to, że właściciele 8S i 8X będą na swój nowy soft musieli jeszcze trochę poczekać. Dlaczego?

HTC Windows Phone 8X oraz Windows Phone 8S

 

Ponieważ Microsoft wstrzymał prace nad Windows Phone 8.1 Update 1 dla HTC Windows Phone 8S oraz HTC Windows Phone 8X. Update dla tych dwóch smartfonów jest w tej chwili w fazie beta. Microsoft tłumaczy, że powodem wstrzymania prac nad nowym firmware jest problem z aktualizacją sterowników dla tych dwóch urządzeń. Niezbędny upgrade driverów musi nastąpić po stronie producenta sprzętu, więc teraz HTC musi się o to postarać.

Naturalnie wstrzymanie prac nie oznacza ich całkowitego zaniechania. Jak tylko sterowniki się pojawią – wszystko znowu ruszy. Kiedy to nastąpi? Tego niestety nie wiadomo. Mam jednak nadzieję, że HTC i Microsoft szybko postarają się rozwiązać ten problem. Chociaż w stosunku do smartfonów Lumii odsetek urządzeń HTC z WP8 jest niewielki, jednak może gdyby Tajwańczycy bardziej dbali o upgrade’y – klientów na ich smartfony byłoby więcej?

Naturalnie jeśli coś w kwestii aktualizacji dla HTC 8X i 8S się zmieni, poinformuję was o tym na łamach SmartFan.pl, dlatego radzę częściej odwiedzać nasz portal.

Aktualizacja: Na oficjalnym forum HTC firma podzieliła się swoimi planami, dotyczącymi aktualizacji modeli 8S i 8X do WP8.1 GDR1. Niestety, ale użytkownicy 8S będą chyba musieli obejść się smakiem, bo według HTC ten smartfon ma za słabą specyfikację na WP8.1 GDR1. Firma potwierdziła jednak, że model 8X dostanie nowy soft, jednak nie wiadomo jeszcze kiedy.