windows phone 8 – screeny

Microsoft wydłuża wsparcie dla Windows Phone 8 do 36 miesięcy

To wielki tydzień dla systemu Windows Phone, Microsoftu oraz Nokii. Fiński producent zaprezentował wczoraj swój nowy kamerosmartfon, który de facto „pozamiatał” pod tym względem całą swoją konkurencję. Dzisiaj Microsoft dodatkowo oznajmił, że wydłuża okres wsparcia dla Windows Phone 8 aż do 36 miesięcy, co to oznacza?

Windows Phone 8

Poprzednio wsparcie dla Windows Phone 8 obejmowało okres tylko 18 miesięcy, który jest stosunkowo krótki (umowy i gwarancje obejmują zazwyczaj 24 miesiące). Teraz, gdy Microsoft wydłużył wsparcie do 36 miesięcy, chyba wszystkie osoby, które będą chciały kupić sprzęt z Windows Phone 8 mogą spać spokojnie. Tak naprawdę niewielu konsumentów kupujących sobie nowy smartfon trzyma go dłużej, niż 3 lata.

Niestety jeśli myślicie, że teraz każdy kto kupi smartfon z WP8 będzie przez 3 lata dostawał do niego aktualizacje, to muszę Was rozczarować. Co prawda założenie jest bardzo szczytne, jednak w realnym życiu dostępność aktualizacji nie zależy wyłącznie od Microsoftu i Nokii. Wpływ mają na to także regionalni operatorzy, a dostępność upgrade może zależeć nawet od tego w jakim państwie kupiliśmy nasz smartfon.

Jak całość wyjdzie w praktyce? O tym przekonamy się już niebawem, gdy dla Windows Phone 8 pojawią się pierwsze aktualizacje. Okaże się wtedy, czy Microsoft potrafi sprawnie upgrade’ować swój system, czy może będzie tu jak z systemem Android, gdzie na upgrade czeka się długie miesiące.

Źródło: Windows Phone Blog