HTC One – tył

Mikrofon HDR znika ze specyfikacji HTC One

Osobom, które chcą kupić HTC One, radzę to zrobić raczej wcześniej, niż później. Przez wyrok holenderskiego sądu, HTC musi wycofać mikrofon HDR z kolejnych partii modelu One. Jak do tego doszło?

HTC One - tył

Mikrofon HDR to jedna z bardziej reklamowanych przez HTC funkcji One. Dzięki dwóm membranom, znajdującym się w mikrofonie HDR, potrafi on wychwycić szerszą i czystszą gamę dźwięków. Niestety, firma STMicroelectronics, która dla HTC produkowała ten komponent, pół roku temu uzgodniła z Nokią, że ten mikrofon będzie przez 12 miesięcy wytwarzany na wyłączność fińskiego producenta (został do tej pory użyty w Lumii 720).

Całe szczęście holenderski sąd nie wydał zakazu sprzedaży HTC One (czego domagała się Nokia) uznając, że tajwański producent kupując od STMicroelectronics mikrofony, działał w dobrej wierze i był nieświadomy umowy pomiędzy Nokią a STM. Orzeczenie sądu zabrania jednak firmie STM (przez 6 kolejnych miesięcy) sprzedaży mikrofonów HDR innym producentom, poza Nokią. HTC może więc wyprzedać wszystkie dotychczas wyprodukowane egzemplarze One, jednak ze specyfikacji musi zniknąć nieszczęsny mikrofon.

Mikrofon HDR w Lumii 720 i HTC One

Na obrazku widać, że mikrofon HDR w One i Lumii 720, jest taki sam.

Co to oznacza dla potencjalnego kupca? A no tyle, że HTC przestanie produkować One z mikrofonem HDR, a zamiast niego wprowadzi inne, zapewne nie tak doskonałe rozwiązanie. Jeśli więc chcecie nabyć One, radzę się śpieszyć i zamówić egzemplarz, który zszedł z taśmy produkcyjnej jeszcze przed wydaniem wyroku przez holenderski sąd.

Źródło: Engadget