Minecraft-0

Minecraft Pocket Edition na Android już dostępny

Minecraft, symulator świata, gra uwielbiana przez wiele osób – teraz dostępna w wersji mobilnej wyłącznie na Sony Ericsson Xperia Play.

Minecraft

O „kieszonkowym” wydaniu gry Minecraft mogliśmy przeczytać już na początku czerwca – pojawiło się wtedy nawet wideo z kawałkiem rozgrywki. Grę stworzyła firma Mojang i można ją od dzisiaj ściągać na Android Market – pod warunkiem, że jesteśmy posiadaczami smartfona Xperia Play. Minecraft Pocket Edition został wyceniony na nieco ponad 20zł – co jest ceną dość wysoką, jak za androidową grę. Fani budowania własnego świata będą pewnie i tak wniebowzięci – gdyż teraz praktycznie w każdym miejscu uzyskają dostęp do swego wirtualnego świata.

Twórca gry, firma Mojang obiecała, że będzie na bieżąco aktualizować mobilną wersję Minecrafta. Ciekaw jestem tylko, czy Minecraft Pocket Edition już na zawsze pozostanie dostępny wyłącznie na Xperia Play, czy też wkrótce zostanie udostępniony tez na inne smartfony z Androidem – jeśli coś na ten temat wiecie, koniecznie napiszcie w komentarzach.

Minecraft

Gra na Android market jest dostępna w dwóch wersjach – pełnej, oraz darmowej wersji demo. Z tego co wiem, wersja demo jest ograniczona tym, iż nie można w niej zapisywać swoich światów. Linki do obydwu wersji znajdziecie na dole artykułu.

Linki: Minecraft Pocket Edition (Demo), (Full)