OnePlus One Mini

Mniejsza wersja OnePlus One na horyzoncie?

Mniejsze wersje topowych smartfonów czołowych producentów zyskują ostatnimi czasy na popularności, więc nic dziwnego, że pojawiły się właśnie ciekawe przecieki dotyczące nieco mniejszego wariantu popularnego OnePlus One.

OnePlus-One-Mini-1

Dożyliśmy czasów, w których wersja „mini” smartfonów posiada ekran o przekątnej aż pięciu cali, jednak przestało to już chyba kogokolwiek dziwić. Dlaczego o tym mowa? Według popularnego benchmarku AnTuTu, OnePlus One Mini posiadać będzie właśnie taki wyświetlacz oraz czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 615. Jak udało się ponadto ustalić, zarówno na przodzie, jak i na tyle urządzenia znajdziemy kamerę o matrycy 8 MPix. Całość działać ma pod kontrolą Androida w wersji 4.4.4 KitKat.

OnePlus-One-Mini-2

W kwestii wyglądu nie spodziewałbym się raczej drastycznych zmian względem większej wersji OnePlus One, możemy jedynie przypuszczać, że różnicą będzie jakość plastików tworzących obudowę. Przyznam jednak szczerze, że średnio przypadają mi do gustu ogromne jak na dzisiejsze standardy ramki dookoła ekranu. Wszystkie szczegóły powinniśmy poznać już w przyszłym roku. Znamy szacunkową cenę urządzenia, która ma ponoć wynieść $245.

Przypomnę jeszcze, że na początku tego miesiąca wyciekła specyfikacja pełnowymiarowego następcy modelu OnePlus One, która obejmuje układ Qualcomm Snapdragon 810 oraz 5,5 – calowy ekran o rozdzielczości 1440p, a także 16 MPix główną kamerę.