Facebook – automatyczne otwieranie filmów

Mobilna aplikacja Facebooka automatycznie odtworzy filmy

Wielkimi krokami nadchodzi era filmów automatycznie odtwarzanych na portalach społecznościowych. Jako pierwszy tę funkcję otrzymał Vine, kolejny był Instagram, natomiast zmiana ta czeka także Facebooka. Portal ten otrzymał już taką aktualizację, jednak w chwili obecnej jest ona dostępna jedynie dla użytkowników korzystających z systemu iOS (aktualizacje dla innych systemów są już w drodze). Od teraz przeglądając news feed z poziomu telefonu, wszystkie zamieszczone w nim filmy odtworzą się automatycznie.

Facebook - automatyczne otwieranie filmów

Przedstawiciele Facebooka potwierdzili dziennikarzom The Verge, że funkcji tej nie można całkowicie wyłączyć. Jedynym „ratunkiem” jest zezwolenie na jej działanie tylko w momencie, gdy podłączeni jesteśmy do sieci Wi-Fi, dzięki czemu aplikacja nie będzie obciążała pakietów danych Internetu mobilnego.

Funkcja ta jest zapewne prekursorem nowej ery reklam wideo dostępnych w mobilnych aplikacjach popularnego portalu społecznościowego. Ponadto, w najbliższej przyszłości możemy spodziewać się 15-sekundowych spotów reklamowych widocznych w strumieniu wiadomości.

Nadchodzące zmiany są bardzo kontrowersyjne, jednak przedstawiciele Facebooka tłumaczą je koniecznością zarabiania, które pozwala na utrzymanie i regularne ulepszanie portalu.