Motorola Droid Turbo – 1

Mocarna Motorola Droid Turbo w benchmarku

Za sprawą popularnego benchmarku GFXBench poznaliśmy dziś specyfikację techniczną kolejnego smartfona Motoroli, modelu Droid Turbo. Tak naprawdę już sama nazwa zwiastuje, że mamy do czynienia z bardzo wydajnych urządzeniem.

motorola-droid-turbo-przeciek

Kilka dni temu do sieci wyciekły zdjęcia, które przedstawiają najprawdopodobniej tylną część obudowy tego telefonu. W dniu dzisiejszym, za sprawą popularnego benchmarku GFXBench, ujawniono specyfikację techniczną Motoroli Droid Turbo i powiem szczerze, że producent z całą pewnością będzie miał się czym pochwalić, a konkurencja dostanie poważny powód do obaw.

Droid Turbo wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5,2”, który charakteryzuje się rozdzielczością QHD (2560 x 1440 pikseli) oraz 32-bitowy chipset Qualcomm Snapdragon 805, którego cztery rdzenie taktowane są z częstotliwością 2,65 GHz (Za grafikę w tym układzie odpowiada oczywiście Qualcomm Adreno 420). Znajdziemy tutaj także 3 GB pamięci RAM, tylną kamerkę o rozdzielczości 20MP oraz przednią 2MP. Na pliki użytkownika przewidziane zostały najprawdopodobniej 32 GB wbudowanej pamięci. Ponadto, Motorola zdecydowała się zastosować w tym modelu moduł NFC oraz kompas. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4.4 KitKat.

To niestety wszystkie informacje, jakie udało się ustalić dzięki benchmarkowi GFXBench. Niemniej jednak wszystkie te parametry wskazują na to, że mamy do czynienia z potężnym urządzeniem o dużej wydajności. Nie znamy daty premiery Motoroli Droid Turbo, jednak wygląda na to, że urządzenie to stworzone zostało na wyłączność amerykańskiego operatora telefonii komórkowej Verizon.

Aktualizacja (9.X.2014): Jeszcze przed premierą tego nowego smartfona w sieci pojawiła się jego kompletna instrukcja obsługi (link do niej znajdziecie w źródle tekstu). Możemy się z niej dowiedzieć praktycznie wszystkich szczegółów, które dotyczą Droid Turbo. Okazuje się, że ekran w tym smartfonie faktycznie ma 5,2″ i rozdzielczość QHD, a pod maską siedzi Snapdragon 805, 3 GB RAM oraz 32 GB na dane.

Motorola Droid Turbo - instrukcja

Instrukcja potwierdza również, że główna kamera Droid Turbo posiada 21MP sensor wraz z podwójnym fleszem LED. Niestety dokument w żadnym miejscu nie wspomina o czytniku kart microSD.

Aktualizacja (20.X.2014): Pojawiły się kolejne rendery, prezentujące Motorolę Droid Turbo, czyli high-endowy smartfon z Androidem.

Motorola Droid Turbo ma zadebiutować już 28 października, w ofercie amerykańskiego operatora komórkowego, sieci Verizon.