Nokia Lumia 535 – cover

Microsoft potwierdza, że Lumia 535 ma problem z dotykiem

Microsoft Lumia 535 to smartfon, który ze względu na swoją przystępną cenę, spotkał się z dość entuzjastycznym przyjęciem przez klientów. Niestety okazało się, że ten sprzęt cierpi na „chorobę wieku dziecięcego”, a mianowicie problemy z dotykiem. Na czym dokładnie polega ten defekt?

Nokia Lumia 535 - cover

Niektórzy posiadacze modelu Microsoft Lumia 535 skarżą się, ze smartfon niepoprawnie wykrywa multidotyk. Wiele osób narzeka też, że ekran w Lumii 535 ma bardzo słabą czułość na dotyk, przez co urządzenie albo wcale nie rejestruje, gdy wyświetlacza dotykamy palcem, lub reaguje na dotyk w zupełnie złym miejscu.

Całe szczęście Microsoft poinformował, że już wie o tym problemie i pracuje nad odpowiednią poprawką. Kłopot leży podobno po stronie oprogramowania, a rozwiązać ma go niewielki patch. Niestety, nie wiadomo, kiedy Microsoft zakończy pracę nad tworzeniem łatki. Do tego czasu użytkownicy, którzy doświadczają problemów z dotykiem – mogą spróbować wyłączyć funkcję lupy. Podobno po jej dezaktywowaniu czułość ekranu znacząco się poprawia.

Aktualizacja (20.XII.2014): Wiemy już, że poprawka do wyżej wymienionego problemu zostanie wypuszczona w dniu 27 grudnia.

Aktualizacja (23.XII.2014): Microsoft jeszcze przed wspomnianym wcześniej terminem rozpoczął udostępnianie poprawki dla Lumii 535. Co ciekawe, poprawka do usterki ekranu dotykowego nie jest jedyną rzeczą, zaimplementowaną w nowym firmware. Microsoft poinformował, że dzięki niej rozszerzył zasięg Cortany na inne kraje oraz poprzez centrum akcji – umożliwił łatwe wyłączanie i włączanie danych mobilnych. Nowy soft zawiera też kilka poprawek dotyczących stabilności i wydajności systemu. Aby sprawdzić, w jakich krajach Lumia 535 dostała nowy soft, radzę skorzystać ze specjalnej strony Microsoftu. Nowe oprogramowanie nosi numer 8.10.14219.341, natomiast wersja buildu to 02054.00000.14485.370xx.


  • Kubsson

    Mam dual sima, i po aktualizacji „poprawiającej” ekran musi mieć około 25 stopni celciusza do działa