Motorola Moto G – plakat

Moto G zostanie oficjalnie zaprezentowany 13 listopada

Moto G to smartfon, na temat którego po sieci zaczyna krążyć coraz więcej plotek. Urządzenie ma stanowić tańszy wariant sprzedawanej w USA Motoroli Moto X. Dzisiaj mamy oficjalne potwierdzenie tych doniesień, bo Motorola oficjalnie rozesłała zaproszenia na prezentację tego nowego sprzętu.

Moto G - zaproszenie na prezentację

Moto G ma zostać zademonstrowane już 13 listopada tego roku, czyli za nieco ponad tydzień. Co ciekawe, w odróżnieniu od Moto X – Moto G ma być urządzeniem sprzedawanym na całym świecie, a nie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Motorola Moto G - plakat

Tak podobno ma wyglądać Moto G

Moto G ma kosztować ok. 250$ (w przeliczeniu na złotówki to jakieś 775 zł). Jego pojawienie się można łączyć z czwartkową prezentację Google, kiedy zademonstrowano możliwości systemu Android 4.4 KitKat. Jedną z nich jest możliwość bezproblemowego działania tej wersji OS’a na tanich urządzeniach, z nieco gorszą specyfikacją niż te wypasionych flagowców.

Jeśli wierzyć temu co mówił @evleaks (a jest on bardzo wiarygodnym źródłem informacji), Moto G będzie wyposażony w 4.7″ ekran 720p, czterordzeniowy chipset Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1.5GHz, 8 lub 16GB pamięci oraz 8MP kamerę. Zasilanie ma zapewnić 1950 mAh ogniwo.

Kiedy sprzęt trafi do sklepów? Tego niestety nie wiadomo. Miejmy jednak nadzieję, że prędzej czy później Google i Motorola postanowią sprzedawać ten sprzęt także i w Polsce. Jestem pewien, że na taką specyfikację sprzedawaną w stosunkowo niskiej cenie, znajdzie się bardzo wielu chętnych.

Źródło