Motorola Moto X – bamboo

Moto X dostępne teraz w nowej, bambusowej odsłonie

Nie od dzisiaj wiadomo, że Amerykanie cieszą się dużo większymi względami producentów smartfonów, niż inne narody. To w USA są jedne z najniższych cen tych urządzeń, a obywatele tego kraju mają dostęp do niedostępnych nigdzie indziej smartfonów, np. Motoroli Moto X.

Motorola Moto X - bamboo

Motorola Moto X to bardzo ciekawe urządzenie, które można zamawiać na specjalnie przygotowanej dla tego modelu stronie internetowej Moto Maker. Nie jest to oczywiście zwykły, internetowy sklep – a specjalny kreator, za pomocą którego możemy na wiele sposobów spersonalizować naszą słuchawkę. Podczas zamawiania wybieramy więc kolor detali, obudowy frontowej oraz tyłu. Mimo wszystko do tej pory potencjalni kupcy Moto X mieli do wyboru jedynie całą serię różnokolorowych, plastikowych tyłów.

Motorola Moto X - bamboo, całe plecki

Jak sami możecie zobaczyć na niniejszych zdjęciach, Motorola Moto X jest teraz dostępna w dodatkowej opcji – z bambusową tylną pokrywką. Nie jest to oczywiście żadna imitacja drewna ani naklejka, tylko zrobiona z prawdziwego, naturalnego materiału tylna pokrywa.

Motorola Moto X - bamboo w dłoni

źródło: anandtech.com

Niestety nowy wzór wiąże się także z większym wydatkiem, bo za ten ekskluzywny, bambusowy tył Moto X, Motorola życzy sobie dodatkowe 100$ (ok. 305 zł). Pierwsze wysyłki Moto X wykończonego drewnem z bambusa, zostały przewidziane na styczeń. Niestety Motorola nie podała żadnej informacji, kiedy pojawią się także inne, obiecane wcześniej opcje drewna – heban, wiśnia / palisander i drewno tekowe.