Motorola Moto G – rzut

Motorola aktualizuje Moto G do Androida 4.4.2 KitKat

Niedostępny u nas oficjalnymi kanałami dystrybucji smartfon, model Moto G – dostaje właśnie aktualizację do Androida w wersji 4.4.2 KitKat. Upgrade dopiero się zaczął, a Motorola rozpoczęła jego publikację od swojego matecznika – USA.

Motorola Moto G - rzut

Posiadacze Motoroli Moto G, którzy nabyli ją za pośrednictwem amerykańskiego Amazona informują, że dostali właśnie powiadomienie o dostępności nowego firmware dla swojego smartfona. Paczka z aktualizacją podnosi system urządzenia do najnowszej, dostępnej w tej chwili odsłony Andka, czyli 4.4.2 KitKat.

Pierwotnie Android 4.4 KitKat dla Moto G miał się pojawić dopiero na początku przyszłego roku. Wiadomość o wcześniejszej aktualizacji to ogromny plus dla Motoroli. Jeszcze przed przejęciem przez Google ten producent miał spore problemy i zaległości z bieżącym uaktualnianiem swojego androidowego sprzętu. Google, które jest niekwestionowanym guru jeśli chodzi o soft, najwyraźniej położyło ogromny nacisk na wypuszczanie nowego firmware dla świeżych produktów.

Niestety nie mam pojęcia, kiedy upgrade dotrze również do europejskich wydań Moto G (bo takie są głównie sprzedawane przez polskich pośredników). Jeśli ktoś z was posiada Moto G i również czeka na Andorid 4.4.2 – w razie jego dostępności niech koniecznie da o tym znać w komentarzu, pod tekstem.

Aktualizacja (7.I.2014): Motorola poinformowała, że wszystkie wersje Moto G są już gotowe na aktualizację do Android 4.4.2 KitKat. Radzę więc aby osoby, które kupiły ten smartfon np. w Wielkiej Brytanii lub Niemczech – sprawdziły, czy przypadkiem upgrade nie jest już dla nich dostępny. Aby to zrobić wystarczy mieć połączenie z internetem, wejść w ustawienia smartfona, potem w „Informacje o telefonie” a tam kliknąć „Aktualizacje systemu”. Jeśli komuś z was uda się zrobić update, niech będzie tak miły i da o tym znać w komentarzu pod tekstem.


 • bluebit

  Jest już aktualizacja dla tel. zakupionych w amazon.co.uk ……

 • http://smartfan.pl/ Noob

  Gratulacje, ciekawe jak z baterią w Twoim smartfonie, jest drenaż czy nie?

 • jo

  Właśnie zaktualizowałam moją moto G. Poza zmienioną ikoną ustawień i innym układzie przy wybieraniu połączeń nie zauważyłam niczego nowego. Z tego co wiem pasek nawigacji miał się chować podczas gier, ale tak sie nie dzieje. Może później uda mi sie zauwazyc jakies wieksze zmiany. chcialam sie podzielic tylko pierwszymi odczuciami:)

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Gratulacje i dzięki za podzielenie się uwagami :) Co do gier i znikającego paska, to niestety nie jest tak, że wszystkie programy to już na starcie obsługują. Programiści muszą do gier zaimplementować taką funkcję. Póki co chyba kilkanaście gier i programów obsługuje ten „znikający pasek”.

 • przxem,o

  w tesco uk 8 gb wersja kosztuje 99 f + 2 f za simlocka wiec nie wiem czy za ta cenę jest jakiś lepszy telefon kupiłem go dla mamy i po przetestowaniu chyba kupie dla siebie ,w działaniu naprawdę niewiele ustępuje telefonom 5 razy droższym

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Za taką cenę chyba faktycznie nie znajdzie się niczego lepszego.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Tak czy siak , wybrałem Nexus’5 i jestem bardziej zadowolony niż bym wybrał Moto G

  • Iwo

   Szkoda, żebyś nie był płacąc 2x ceny Moto G. Kupiłem A6 i jestem dużo bardziej zadowolony, niż bym wybrał Golfa.

   • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Gdyby Moto G miało ekran 5 cala i kosztowało 1000 zł. to bym wtedy kupił , a tak za 950 zł. mogę mieć dużo lepszy również Windows Phone AtivS od Samsung lub Nokia Lumia 625 :)
    Tutaj to kwestia tylko gustu i wyboru innych potrzeb

 • G.

  Update dla wersji europejskiej rozpocznie się przed końcem stycznia 2014

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Chyba miałeś rację :)